16 Haziran 2019 Pazar

AKP Bozcaada’da geri adım attı

akp-bozcaadada-geri-adim-atti

AKP Bozcaada İlçe Başkanı Burak Aktan, yaptığı açıklama ile adada 650 seçmene yönelik yapılan itirazın geri çekildiğini, seçmen olan tüm herkesin oy kullanabileceğini açıkladı.
21 Ocak 2019 Pazartesi 09:25

 Süreçte hakarete varan ifadeleri ve yaklaşımları kınadığını ifade eden Aktan, “Sürecin çözümü noktasında elimizden gelen çabayı göstermiş bulunmaktayız” diye de ekledi.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Bozcaada İlçe Başkanı Burak Aktan, yaptığı son açıklama ile adada tansiyonu yükselterek Türkiye gündemine taşan yaklaşık 700 adalı seçmene yönelik itirazın, ilçe başkanlığı ve AKP’nin üst kadrolarındaki isimlerle yapılan görüşme neticesinde geri çekildiğini ve tüm seçmenlerin oy kullanabileceğini ifade etti.

 

Açıklamasında Aktan, yapılan itirazın aslında sadece adaya kısa süreliğine çalışmaya gelen, adada yaşamayan ve seçim günü oyunu kullanarak akşam feribotu ile geri dönenlere yönelik yapıldığını ve bu seçmenlerin asıl yaşadıkları yerde oy kullanmalarına yönelik olduğunu ileri sürerek amaçlarının iddia edildiği gibi ada halkını ayrıştırmak, insanları sorgulatmat, karakola çağırtmak olmadığını iddia etti. 

Bu doğrultuda kamoyunun tepkisine kayıtsız kalınmadığını da aktaran Aktan, “Bozcaada Haber’e verdiğim röportajda da belirttiğim üzere biz de mağduriyetlerin olmaması açısından sürece söz verdiğimiz sahip çıktık.” dedi.

 

İşte AKP Bozcaada İlçe Başkanı Burak Aktan’ın o açıklamasının tamamı:

KAMUOYUNA DUYURU :

 

Kıymetli Bozcaadalılar;

 

2 gündür kamuoyunu meşgul eden seçmen silinmesi ile ilgili olarak bir bilgilendirme yapma ihtiyacı hissettik.

 

Şöyle ki; biz Ak Parti İlçe Yönetimi olarak adada yaşayanların adada oy kullanması, adada sadece sezonluk çalışmaya gelenlerin ve yaz aylarında adaya kısa süreliğine tatile gelenlerin asıl yaşadıkları yerlerde oy kullanmaları noktasındaki kanaat sebebi ile seçmen listelerini aynen CHP ve diğer partiler gibi bizde inceleme yaptık ve adada yaşamayan ve geçici olarak gelip giden ve sezonluk çalışmaya gelenlerin oylarını asıl yerlerinde kullanmalarını istedik. Seçim günü gelip oy kullanıp akşam gemisi ile dönenlerin Bozcaada’nın geleceğine yön vermelerini istemedik. Yine evini başkasına kiralamış kendisi tatil amaçlı yaz aylarında gelip karavanında kalan ve artık Çanakkale de oturanların ikamet ettikleri yerde oylarını kullanmalarını istedik. Yani aslında iddia edildiği gibi amaç ayrıştırmak, insanları sorgulatmak, karakola çağırtmak değil idi. Samimi olarak istenen gerçekten adada evi olan ve adada yıl içerisinde uzun zaman yaşayan kişilerin oy kullanmaları idi. Hatta bu konuda YSK’nın kararı da herkesin bulunduğu yerde oy kullanması idi.

 

Ancak gelinen nokta itibari ile adada bir kısım seçmenin oluşturduğu kamuoyunun, aslında bugüne kadar sokakta var olan kanının tam tersine sezonluk çalışmaya gelen ile sadece yaz dönemlerinde 3-5 günlüğüne tatile gelen kişiler gibi öğlen gemisi ile gelip oy kullanıp akşama dönmek şeklindeki tavrın adalılarımız tarafından talep ve kabul gördüğünü gördük. Bu nedenle de bizde süreçte, özellikle de benim ilçe başkanı olarak şahsım ve ailem ve yine diğer yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve aileleri ve ayrıca da adayımızın şahsı ve ailesi üzerinden yürütülmeye çalışılan hakarete varan, eleştiri dozunu aşan ifade ve yaklaşımları kınamakla birlikte kamuoyunun taleplerine karşı duyarsız kalmadık. BozcaadaHaber’e verdiğim röportajda da belirttiğim üzere biz de mağduriyetlerin olmaması açısından sürece söz verdiğimiz sahip çıktık.

 

Gün içinde üst yönetim parti yetkililerimiz ile yaptığımız görüşmeler ve girişimler sonucunda bugün itibari ile Bozcaada da seçmen listesinde bulunan herkesin oyunu Bozcaada da kullanması notasında ortak fikir de çıktı. Sonunda da Bozcaada da var olan herkesin Bozcaada da oy kullanması noktasında karar ortaya çıktı. Dünkü açıklamamızda da olduğu gibi bu sürecin çözümü noktasında elimizden gelen çabayı göstermiş bulunmaktayız. Söz konusu Bozcaada olduğunda gerektiğinde her şeye rağmen elimizden gelen çabayı göstermekten kaçınmayız.

 

Burada Tüm Bozcaada sakinlerine de, Bozcaada konusunda tüm eksiklerin farkına vararak ve Bozcaada’nın hak ettiği noktada olmadığını bilerek 31 Mart yerel seçimlerinde oylarını kullanırken sadece siyasi ve ideolojik hesaplarla oylarını kullanmamalıdırlar.

Biz kocaman bir aileyiz #bozcaadabizim #bozcaadahepimizin dir.

Seçim sürecinin tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

 

HALK TV

Haberin etiketleri:

çanakksle, bozcaada, seçmen, akp


Haber okunma sayısı: 296

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ekrem-imamoglunu-yeniden-sececegiz

Ekrem İmamoğlu’nu yeniden seçeceğiz

15 Haziran 2019 Cumartesi 23:32
imamoglundan-siginmaci-aciklamasi

İmamoğlu'ndan sığınmacı açıklaması

15 Haziran 2019 Cumartesi 23:22
kurtlerin-karni-bu-ucuzluklara-tok

Kürtlerin karnı bu ucuzluklara tok

15 Haziran 2019 Cumartesi 23:15
gunumuz-dunyasinda-duzensizlik-hkim

Günümüz dünyasında düzensizlik hâkim

15 Haziran 2019 Cumartesi 21:42
dunyanin-gizli-gundemi-istanbul-secimidir

Dünyanın gizli gündemi İstanbul seçimidir

15 Haziran 2019 Cumartesi 21:33

ÜLKE GÜNDEMİ

TV kanalında Bahçeli kavgası

Bir televizyon programında sorulan 'MHP lideri Devlet Bahçeli ile AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan birbirlerine

Ordu Valisi Yavuz hakkında suç duyurusu

Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclisi Başkanı Ümit İşbakan, Ekrem İmamoğlu ve CHP’ye küfür

Kürtler size günahını vermez

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 23 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Ümraniye’de düzenlenen

Hangi sosyal tesisimizde alkol var

Seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bayrampaşa'nın ardından Gaziosmanpaşa Meydanı'nda da görkemli bir

Seçim kurulu üyeliği ateşten gömlek

İktidarın İstanbul seçimini iptal etmek için hedef haline getirdiği seçim kurulları, 23 Haziran’da görev

Elektronik sigarayla sigara bırakılmaz

Sigara içen her 10 kişiden yaklaşık dokuzu sigarayı bırakmak istediğini belirtiyor. Sigara içmeyi bırakmanın

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL