16 Haziran 2019 Pazar

20 yıl içinde her 13 kişiden biri ....

20-yil-icinde-her-13-kisiden-biri-----

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin, izlenen yanlış Suriye politikası sonucunda dünyada en fazla sığınmacının bulunduğu ve bütçesine göre sığınmacılar için dünyada en fazla para harcayan ülke olduğunu söyledi.
28 Kasım 2018 Çarşamba 14:54

 Suriye iç savaşından, Suriye'den sonra en zararlı çıkan ülkenin Türkiye olduğunu ifade eden Özdağ, Suriyeli sığınmacıların orta ve uzun vadede Türkiye'nin milli, kültürel, politik ve jeopolitik yapısını değiştirecek derecede tehdit oluşturduğunu savundu. 

Suriyeli sığınmacıların sayısının, Türkiye'nin kültürel ve etnik dokusunu değiştirecek bir hızla arttığını belirten Özdağ, "Eğer resmi rakamları kabul eder ve 3,8 milyon Suriyeli olduğunu varsayarsak bugün Türkiye'de yaşayan 20 kişiden birisi Suriyelidir. Suriyeliler içimizde büyüyen ayrı bir millet olarak varlıklarını sürdüreceklerdir. Bir süre sonra Arap azınlık hakları talepleri yükselecek, Arap milliyetçiliğine dayanan partiler ortaya çıkacaktır. Böyle bir demografik istila ile Türkiye'de milli devletin ayakta kalması mümkün değildir." diye konuştu. 

Özdağ, Türkiye'nin belirli kentlerinde Suriyelilerin ya tam nüfus üstünlüğünü ele geçirdiğini, ya da nüfusun yüzde 25-30'luk dilimine ulaştığını vurguladı. 

Yurt genelindeki 3,8 milyon Suriyelinin 1,6 milyonunun Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis ve Hatay'da yaşadığına, özellikle Kilis'te 131 bin Türk vatandaşına karşı 132 bin Suriyelinin bulunduğuna dikkati çeken Özdağ, şu değerlendirmede bulundu: 

"Şanlıurfa, Gaziantep ve Hatay'ın kaderi de Kilis'in kaderini paylaşmak olacak. Çünkü Suriyeli nüfusu hızla artıyor. Daha şimdiden Kilis'te çoğunlukta olan Suriyeliler, Kilislilere 'Burası bizim, siz gideceksiniz. Devlet buraları bize verdi' diyerek tecavüzkâr şekilde davranmaktadırlar. Batı dünyası kitlesel göçlerin bir silah olduğunun uzun zamandan bu yana farkındadır. Bundan dolayı sosyal bilimlerde 'kitlesel imha silahları' kavramından hareket edilerek 'kitlesel imha göçleri' kavramı üretilmiştir. Suriyeli sığınmacıların bir an evvel ülkelerine dönmelerinin zemini hazırlanmazsa, Ortadoğu'da sık sık rastladığımız jeopolitik sarsıntılardan bir tanesinin gerçekleşmesi durumunda bu coğrafyayı Türkiye'nin parçası olarak tutmanız mümkün olmaktan çıkar." 

İstanbul başta olmak üzere yurdun çeşitli kentlerinde bir de "Suriye mafyasının" ortaya çıktığını ileri süren Özdağ, kendi aralarında Arapça'nın değişik lehçelerini konuşan bir mafyaya karşı mücadelenin çok zor olduğunu ifade etti. 

Özdağ, Suriyeliler ile ilgili suç oranlarının iktidar tarafından bilinçli şekilde gizlendiğini iddia ederek, "Ensar-muhacir edebiyatı yapanlar, fuhşun Suriyeliler ile birlikte nasıl yayıldığını gözden kaçırmaya çalışmaktadırlar. Bu, Suriyelilerin ahlaki sorunu değildir. Açlığı aşmak için satacak bir şeyi kalmayanların vücutlarını satmalarıdır. Cinsel hastalıklar korkutucu ölçüde artmıştır." dedi. 

Türkiye'nin Suriyeli sığınmacılar için şimdiye kadar 40 milyar dolar harcadığını anlatan Ümit Özdağ, "Bu para, Türkiye gibi dünyanın en borçlu, en yüksek faizle borç alan bir ülkesi için çok büyük bir miktardır. Bu para ile Türkiye, örneğin maliyet bedeli üzerinden 12 Osmangazi Köprüsü yapabilirdi. Sonuç olarak, Türkiye'nin ve Suriyeli sığınmacıların iyiliği için Suriyelilerin ülkelerine dönmesinin sağlanması tek çözümdür. İYİ Parti, Suriyeli sığınmacıların vatanlarına dönmeleri için gereken her önlemi alacaktır." ifadelerini kullandı.

Haberin etiketleri:

İyi Parti, Ümit özdağ


Haber okunma sayısı: 135

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ekrem-imamoglunu-yeniden-sececegiz

Ekrem İmamoğlu’nu yeniden seçeceğiz

15 Haziran 2019 Cumartesi 23:32
imamoglundan-siginmaci-aciklamasi

İmamoğlu'ndan sığınmacı açıklaması

15 Haziran 2019 Cumartesi 23:22
kurtlerin-karni-bu-ucuzluklara-tok

Kürtlerin karnı bu ucuzluklara tok

15 Haziran 2019 Cumartesi 23:15
gunumuz-dunyasinda-duzensizlik-hkim

Günümüz dünyasında düzensizlik hâkim

15 Haziran 2019 Cumartesi 21:42
dunyanin-gizli-gundemi-istanbul-secimidir

Dünyanın gizli gündemi İstanbul seçimidir

15 Haziran 2019 Cumartesi 21:33

ÜLKE GÜNDEMİ

TV kanalında Bahçeli kavgası

Bir televizyon programında sorulan 'MHP lideri Devlet Bahçeli ile AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan birbirlerine

Ordu Valisi Yavuz hakkında suç duyurusu

Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclisi Başkanı Ümit İşbakan, Ekrem İmamoğlu ve CHP’ye küfür

Kürtler size günahını vermez

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 23 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Ümraniye’de düzenlenen

Hangi sosyal tesisimizde alkol var

Seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bayrampaşa'nın ardından Gaziosmanpaşa Meydanı'nda da görkemli bir

Seçim kurulu üyeliği ateşten gömlek

İktidarın İstanbul seçimini iptal etmek için hedef haline getirdiği seçim kurulları, 23 Haziran’da görev

Elektronik sigarayla sigara bırakılmaz

Sigara içen her 10 kişiden yaklaşık dokuzu sigarayı bırakmak istediğini belirtiyor. Sigara içmeyi bırakmanın

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL