29 Eylül 2020 Salı

17 Yıldır Yozgat'ın sorunlarını çözemediler

17-yildir-yozgatin-sorunlarini-cozemediler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya, “Yozgatlılar 5 dönemdir Bekir Bozdağ’ı seçerek Meclise gönderiyor. Bekir Bozdağ; Milletvekili oldu, Başbakan Yardımcısı oldu, Bakan oldu ancak Yozgatlıların hak ettiği, beklediği hizmeti yapmadı. FETÖ’ye övgüler dizmekten, FETÖ’ye hizmet etmekten Yozgat halkına sıra bir türlü gelmedi.” dedi
22 Şubat 2019 Cuma 17:12

 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, Yozgat Milletvekili Ali Keven, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan ile birlikte Yozgat’ta yürüttüğü seçim çalışmalarında iddialı konuştu. Kaya, “Millet İttifakı; başta Yozgat merkez olmak üzere, tüm ilçe ve beldelerinde baharın geldiğini müjdeliyor. Zamanı geldi, Yenifakılı’yı, Boğazlıyan’ı, Çandır’ı, Çayıraln’ı, Bahadın’ı alacağız. Sizler de halkçı belediyecilikle tanışacaksınız, sizler de ‘derman belediyecilik’ hizmetlerinden yararlanacaksınız.” dedi.

 

“17 yıldır Yozgat’ın sorunlarını çözemeyenler 2023’e randevu veriyorlar” diyen Kaya, TBMM Başkanlığı İçin adı geçen Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’a yüklenerek, “Yozgatlılar 5 dönemdir Bekir Bozdağ’ı seçerek Meclise gönderiyor. Bekir Bozdağ; Milletvekili oldu, Başbakan Yardımcısı oldu, Bakan oldu ancak Yozgatlıların hak ettiği, beklediği hizmeti yapmadı. FETÖ’ye övgüler dizmekten, FETÖ’ye hizmet etmekten Yozgat halkına sıra bir türlü gelmedi.” dedi

 

Yozgat’ın nüfusunun işsizlik nedeniyle 600 binlerden 400 binlere düştüğünü söyleyen Kaya, “Yozgat’ın 6 olan Milletvekili sayısı 4‘e düştü.  AKP’ye en yüksek oyu verme sıralamasında 6. olan Yozgat, sosyo ekonomik gelişmişlik sıralamasında 65. sırada yer alıyor. Nohut, mercimek ihraç eden Yozgat, şimdi bu ürünleri ithal ediyor. Yeni yatırımlar yapılmamış, var olan fabrikalar da kapanmıştır.” diye konuştu. 

“Oyunuzu alıp hizmet getirmeyenlere mahkum değilsiniz” diyen Kaya, “Kooperatifler kuracağız, Yozgat’ın mercimeğini yeniden dünya markası yapacağız. Pancar üreticisinin, çiftçinin yüzü yeniden gülecek, emeğinin karşılığını almanın huzurunu, mutluluğunu yaşayacak. İşsizlikten, yoksulluktan doğduğu ancak doyamadığı topraklarını terk etmek zorunda kalanlar da geri dönecek. Yozgat göç veren değil, göç alan bir cennet şehir olacak…” dedi.

 

CHP Genel Başkanı Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’nın açıklaması şöyle:

 

17 yıldır Yozgat’ın sorunlarını çözemeyenler 2023’e randevu veriyorlar. “Bizi seçin 2023’te derdinize derman olalım” diyorlar.

 

Yozgat sürekli göç veren bir ilimiz.  İşsizlik nedeniyle, nüfusu 600 binlerden 400 binlere düşmüş. Yozgat’ın 6 olan Milletvekili sayısı 4‘e düştü.  AKP’ye en yüksek oyu verme sıralamasında 6. olan Yozgat, sosyo ekonomik gelişmişlik sıralamasında 65. sırada yer alıyor. Nohut, mercimek ihraç eden Yozgat, şimdi bu ürünleri ithal ediyor. Yeni yatırımlar yapılmamış, var olan fabrikalar da kapanmıştır.   

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yozgat’a geldiğinde, işadamlarının verdiği resmi rakamlardan, Yozgat’ta irili ufaklı 230 fabrikanın kapandığı ortaya çıktı. Son olarak da Yozgat Şeker Fabrikası satıldı, bira fabrikası da yıkıldı.

 

BEKİR BOZDAĞ FETÖ’YE ÖVGÜLER DİZİP HİZMET ETMEKTEN KENDİSİNİ SEÇEN YOZGAT HALKINI UNUTTU

Yozgatlılar 5 dönemdir Bekir Bozdağ’ı seçerek Meclise gönderiyor. Bekir Bozdağ; Milletvekili oldu, Başbakan Yardımcısı oldu, Bakan oldu ancak Yozgatlıların hak ettiği, beklediği hizmeti yapmadı. FETÖ’ye övgüler dizmekten, FETÖ’ye hizmet etmekten Yozgat halkına sıra bir türlü gelmedi. 

 

Biliyorsunuz, Bekir Bozdağ, Fehullah Gülen için Meclis kürsüsünden, ”Fetullah Gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. Seversiniz, sevmezsiniz ama değerli bir insandır, bilge bir insandır. Bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmet yapıyor. Her şeyi de açık, devletin denetimi, gözetimi altında…” diyerek övgüler dizmişti

 

Asya Bank’ın önünden geçenin, kredi çekenin, kira yatıranın tutuklandığı dönemde o çıkıp “Ben o konuşmayı inanarak yaptım… Çünkü o dönemde Fetullahçı terör örgütünün suç, ihanet şebekesi olduğuna dair bir bilgim yoktu.” diyerek kendini savundu.

 

Milletvekili olan, Bakanlık yapan, Başbakan yardımcılığı yapan bir kişi, FETÖ’nün gerçek yüzünü ve niyetini göremiyor, ancak bankadan havale yaptıran sıradan insanlar FETÖ’cü ilan edilip, terörist damgasıyla tutuklanıyor

 

Sizler Bekir Bozdağ’ı Yozgat’a Yozgatlılara hizmet etsin diye Meclise gönderdiniz, ancak bugüne kadar bir verim alamadınız.

 

YOZGAT’I YENİFAKILI’YI BOĞAZLIYAN’I ÇANDIR’I ÇAYIRALN’I BAHADIN’I ALACAĞIZ

Oyunuzu alıp hizmet getirmeyenlere mahkum değilsiniz. Şimdi hesap sormanın tam zamanıdır.

 

Millet İttifakı; başta Yozgat merkez olmak üzere, tüm ilçe ve beldelerinde baharın geldiğini müjdeliyor…

Zamanı geldi, Yenifakılı’yı, Boğazlıyan’ı, Çandır’ı, Çayıraln’ı, Bahadın’ı alacağız. Sizler de halkçı belediyecilikle tanışacaksınız, sizler de “derman belediyecilik” hizmetlerinden yararlanacaksınız.

 

Kooperatifler kuracağız, Yozgat’ın mercimeğini yeniden dünya markası yapacağız. Pancar üreticisinin, çiftçinin yüzü yeniden gülecek, emeğinin karşılığını almanın huzurunu, mutluluğunu yaşayacak. İşsizlikten, yoksulluktan doğduğu ancak doyamadığı topraklarını terk etmek zorunda kalanlar da geri dönecek. Yozgat göç veren değil, göç alan bir cennet şehir olacak…

 

Çok az kaldı, #MartınSonuBahar dır…Haber okunma sayısı: 229

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sen-genclerimize-ne-verdin-sayin-erdogan

Sen gençlerimize ne verdin Sayın Erdoğan?

28 Eylül 2020 Pazartesi 18:55
dort-siyasi-partiden-ermenistana-kinama

Dört siyasi partiden Ermenistan'a kınama

28 Eylül 2020 Pazartesi 18:25
hedef-hdpsiz-bir-turkiyedir

Hedef HDP’siz bir Türkiye’dir

28 Eylül 2020 Pazartesi 18:19
herkes-kendi-gobegini-kesmek-zorunda

Herkes kendi göbeğini kesmek zorunda

28 Eylül 2020 Pazartesi 17:21
hukumet-egitimde-sinifta-kaldi

Hükümet eğitimde sınıfta kaldı

28 Eylül 2020 Pazartesi 13:15

ÜLKE GÜNDEMİ

Düğün neyse de takılar ne olacak?

Pandemi nedeniyle nikah ve düğünler 2021’e erteleniyor. Öncelikli gerekçe kalitenin düşmesi, ikincisi ise

HKP'den Ermenistan'a sert tepki

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısına sert tepki gösterdi.

TTB’de yeni yönetim belirlendi

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) 72. Seçimli Büyük Kongresi 26-27 Eylül 2020 tarihlerinde Ankara’da

Tek soruluk mülakatta elendi

Adalet Bakanlığı’nın yaptığı hâkimlik sınavında 18 bin 887 kişi arasında 91 puan ile 96’ıncı olarak

Mansur Yavaş'tan çocuklara eğitim desteği

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi nedeniyle uzaktan eğitim görmesi gereken ancak

Tarikatlar İnönü devrinde patladı

“Sorunlara Sistemik Çözümler” programında konuşan Muhammed Taha Gergerlioğlu “Tarikatlar İnönü devrinde

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL