06 Nisan 2020 Pazartesi

Suriye'ye ile çözüm hamasetle olmaz

-suriyeye-ile-cozum-hamasetle-olmaz

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, emniyet mensuplarının özlük haklarına ilişkin sorunları anlattı.
21 Şubat 2020 Cuma 20:31

 Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, bir ülkede güvenlik kurumlarının yıpratılması halinde orada huzur ve barışın tesisinin mümkün olmayacağını belirterek gelinen noktada, iktidar partisinin tüm devlet kurumlarını vesayet altında tutma politikasının güvenlik kurumlarını da yıprattığını öne sürdü.

Güvenlik kurumlarının, iktidar partisinin silahlı gücü gibi konumlandırılmasının kabul edilemeyeceğini vurgulayan Karaduman, "Sürekli seçim malzemesi yapılan polislerimiz, maddi ve manevi tatmine ulaşamadığı gibi mevcut iktidar döneminde en problemli dönemlerini geçirmektedir." diye konuştu.

Çalışma şartlarının ağır olmasının polis memurlarının tavır ve davranışlarını doğrudan etkilediğini iddia eden Karaduman, "Polislerimiz için uzun mesai, bir yaşam tarzı haline getirilmiştir. Toplumun huzur ve güvenliğini emanet ettiğimiz polislerimizin ek göstergelerinde mutlaka düzenleme yapılmalı. Çoğu zaman hayatını tehlikeye atarak göreve koşan polislerimizin çalışma koşullarını iyileştirecek düzenlemeleri yapmak en başta iktidar partisinin boynunun borcudur." değerlendirmesinde bulundu.

Karaduman, KHK ile ihraç edilen ancak takipsizlik ve beraat kararı verilmesine rağmen işlerine geri döndürülmeyen polislerin de sosyal hayat içerisinde tecrit edilmelerini ortadan kaldıracak uygulamaların hayata geçirilmesini beklediklerini kaydetti.

Abdulkadir Karaduman, daha sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Emperyalist ülkelerin, Suriye'yi istikrarsızlık ülkesi haline getirdiğini belirten Karaduman, şunları söyledi:

"Dönemin ABD Başkanı'nın, Saddam'a, 'Kuveyt'in mutlaka Irak'ın olması gerektiği' noktasındaki tavsiyesi ne ise bugün ABD'nin Türkiye'deki iktidara Suriye ile ilgili söyledikleri de bundan başka bir şey değildir. Bu çatışmadan beslenecek olan Türkiye değil ABD'nin kendisi olacaktır. Türkiye'de sıkışmış siyasi zemini Suriye politikası ile açmaya çalışmak bu ülkeye yapılabilecek en büyük ihanet olacaktır. Suriye'ye çözüm hamasetle değil diplomasiyle gelecektir."

Karaduman, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ekonomiye ilişkin değerlendirmelerine de tepki gösterdi. Abdulkadir Karaduman, "İktidar toplumdan izole olmuş bir şekilde yaşamını sürdürüyor. Vatandaşın 'açım' demesini hangi cümle ile örtebilirsiniz? Türkiye'de üretim ekonomisine geçiş şarttır." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, FETÖ'nün siyasi ayağına ilişkin değerlendirmelerine de değinen Karaduman, "Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanı, FETÖ'nün Türkiye'de uzlaşamadığı ve beraber hareket edemediği tek liderin Erbakan olduğunu söylemiş olması, aynı zamanda bu örgütün suç ortağı olduğunun itirafıdır. Malum terör örgütünün Erbakan'da bulamayıp Erdoğan'da bulduğu nedir? Bunun üzerine kafa yorulmazsa kısır tartışmaların üzerine çıkılamaz." diye konuştu.Haber okunma sayısı: 280

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bunlar-erdogani-rahatsiz-etti

Bunlar Erdoğan'ı rahatsız etti

04 Nisan 2020 Cumartesi 22:30
her-sey-silinir-ama-gecmis-silinmez

Her şey silinir ama geçmiş silinmez

04 Nisan 2020 Cumartesi 21:24
vicdana-sigmayanin-affi-yok

Vicdana sığmayanın AFFI YOK

04 Nisan 2020 Cumartesi 21:09
bedeli-zaferden-sonra-odenecektir

Bedeli zaferden sonra ödenecektir

04 Nisan 2020 Cumartesi 20:21

ÜLKE GÜNDEMİ

Mansur Yavaş çağrı yaptı, hayırseverler harekete geçti!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Twitter’dan bir video ile çağrı yaparak sosyal

Gökçek’in Keçiörengücü’ne açtığı bir musluk daha kesildi

ABB, Gökçek’in isim babası olduğu Keçiörengücü spor kulübü tarafından işletilen taksi durağını geri

Destici kıyas faturalara tepki gösterdi

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın minik ortağı Mustafa Destici, “Tedbir amaçlı

Erdoğan 'İki ayyaş' dedi, sıkışınca 'Atatürk' dedi

Bugünkü açıklamasında Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini tam olarak kullanmasını eleştiren CHP'li Muharrem İnce

Sağlıkçılara menü domates, peynir, salatalık

Koronavirüsüyle canı pahasına mücadele eden ve her akşam saat 21.00'da ülke genelinde alkışlanan sağlık

Coronavirüs mücadelesinde 3 önemli kavram

Solunum Derneği TÜSAD, koronavirüs (CoVid-19) salgınına karşı #evdekal çağrısını yinelerken önemli

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL