14 Aralık 2019 Cumartesi

Hepimiz arkadaşız, dostuz

-hepimiz-arkadasiz-dostuz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Düzce'nin Akçakoca ilçesi Belediye Başkanı MHP'li Okan Yanmaz'ı ziyaret etti. İmamoğlu, "Bütün belediyeleri hangi partiden olursa olsun ziyaret ediyoruz. Hepimiz arkadaşız, dostuz" dedi.
07 Temmuz 2019 Pazar 00:09

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece'de önce hasat şenliğine katılıp, ardından CHP'nin İBB meclis üyeleri ile bir araya geldikten sonra, karayoluyla Karadeniz Ereğli'ye doğru yola çıktı. Karadeniz Ereğli Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali'ne katılmak ve ödülünü almak için yola çıkan İmamoğlu, Ramazan Bayramı sonrasında gerçekleştirdiği ilk Karadeniz turunda olduğu gibi, bölgeyi ikinci kez ziyaretinde de yoğun ilgi gördü. İmamoğlu'nun yolu, Karadeniz Ereğli'ye varmadan önce farklı noktalarda kesildi. Aracından inen İmamoğlu, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Otoban kenarında İmamoğlu'nu gören birçok araç sahibi de otomobillerini park edip, İBB Başkanı ile fotoğraf çektirmek için adeta kuyruğa girdi.


''BURASI BELEDİYE!''


İmamoğlu'nun önü, en kalabalık olarak Düzce'nin Akçakoca İlçesi girişinde kesildi. Aracından inen İmamoğlu, kendisine sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşları selamladı. İmamoğlu, zorlukla da olsa ilçe girişinden ayrılıp, 31 Mart seçimlerinin ardından Akçakoca Belediye Başkanı seçilen MHP'li Okan Yanmaz'a makamında tebrik ziyaretinde bulundu. Yüzlerce vatandaş İmamoğlu'nu, belediye başkanlık binası önünde, ''Her şey çok güzel olacak'' tezahüratıyla karşılandı. İmamoğlu, yoğun ilgi nedeniyle yaşanan izdihamdan dolayı makam odasına zorlukla girebildi. İmamoğlu, makam odası içerisinde tezahürat yapmak isteyen bir vatandaşı, ''Burası belediye'' diyerek susturdu.


''HAYIRLI OLSUN DEMEYE GELDİM''


Akçakoca Belediye Başkanı Yanmaz, İmamoğlu'na ziyaretinden dolayı teşekkür etti. İmamoğlu da odada bulunan vatandaşlara hitaben şunları söyledi: ''Bugün, Karadeniz Ereğli ziyaretim var. Biraz da geciktik aslında. Fakat yolumuzun üstüyken, Akçakoca'ya uğramamak olmazdı. Hem başkanımıza 'Hayırlı olsun' demeye hem Akçakoca'nın halkına bir 'Merhaba' demeye karar verdik. Çok da güzel oldu. İstanbul'da dün, Çatalca Belediye Başkan'ımıza ilk ilçe ziyaretimi gerçekleştirdim. Şunun için söylüyorum: Memleketin neresine gidersem gideyim, hangi partiden belediye başkanı seçilmiş olursa olsun, hepsi bizim vatandaşımız, dostumuz, arkadaşımız. Her gittiğimiz yerde, herkesin saygı duyduğumuz makamına ve kendi şahsiyetine ziyareti önemsiyorum. Burada da güzel bir belediye başkanı seçilmiş, sizler oy vermişsiniz. Allah mahcup etmesin, yolu açık olsun. Vatanın her yerine, elimizden geldiğince yardım etmeye, fikir paylaşmaya ve kol kola olmaya çalışacağız. Karadeniz'e inmenin de ayrı bir heyecanı olmuyor değil insanda. Hepinize çok güzel günler diliyorum.''
AKÇAKOCA'DAN AYRILIŞI KOLAY OLMADI!


İmamoğlu, bu konuşmanın bir benzerini, makam odasına sığmayan ve binası önünde bekleyen vatandaşlara, balkondan hitap ederek yaptı. Akçakocalılar, İmamoğlu'nu, ''Türkiye seninle gurur duyuyor'' tezahüratıyla ve sevgi gösterilerinde bulunarak uğurladı. Ancak İmamoğlu'nun Akçakoca'dan çıkışı kolay olmadı. Ellerinde Türk bayrakları bulunan onlarca vatandaş, bir anda İBB Başkanı'nın aracının yolunu kesti. Vatandaşlar, araçtan inen ve kendilerini selamlayan İmamoğlu'na, ''Her şey çok güzel oldu Başkan'' diyerek destek verdi.Haber okunma sayısı: 130

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

mhpden-soykirim-tepkisi

MHP'den soykırım tepkisi

13 Aralık 2019 Cuma 18:30
mhpde-rusvet-iddiasi

MHP'de rüşvet iddiası

13 Aralık 2019 Cuma 10:41
malatyadaki-tiyatro-yasagina-tepki

Malatya'daki tiyatro yasağına tepki

13 Aralık 2019 Cuma 08:03

ÜLKE GÜNDEMİ

Aşı girmeyen eve Azrail girer

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özlem Sezen kızamık aşısının önemine dikkat

‘Sudan’dan et ithalatı yasak!’

Türkiye Sudan’dan 500 ton at, eşek ve katır eti ile ayrıca 500 ton at, eşek ve katırın da aralarında yer

Silivri soğuktur sayın bakan

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Şimdi dönüp her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum" sözlerine

Malatya'daki tiyatro yasağına tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Ankara Birlik Tiyatrosu’nun ‘Aman Başkan Duymasın’ oyununun

Öğretmen ücretlerini ödememek için bahane

Doğa Koleji'nde maaşını alamayan öğretmenler için CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili

Gökçek’in terapistinin maaşı belediyeden

Melih Gökçek döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki Anket A.Ş'ye manuel terapist olarak alınan

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL