26 Ocak 2020 Pazar

Bülent Arınç, FETÖ iş birlikçisidir

-bulent-arinc-feto-is-birlikcisidir

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, "İYİ Parti olarak Türk milletine söz veriyoruz. İktidar geldiğimiz andan itibaren Suriyeli sığınmacıların vatanlarına dönüş süreci de başlayacaktır. Bu gönüllü bir geri dönüş olmayacaktır. Gönüllü dönenler döner, gönülsüz dönecekler de gönülsüz dönerler." dedi.
06 Kasım 2019 Çarşamba 17:26

 İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

FETÖ mensuplarının son zamanlarda büyük bir heyecan ve atılım içerisinde olduğunu öne süren İYİ Parti İstanbul Milletvekili Özdağ, "FETÖ'nün bu atılım ve heyecanı yaşamaya başlaması ne yazık ki son Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararı sonrasında başladı. Bu kararı alanlar FETÖ'yü çok sevindirdiler. FETÖ, YAŞ kararlarının sevincini yaşarken, şimdi de FETÖ psikolojik savaş mekanizmasının bazı unsurlarının serbest kalmasıyla yeni bir sevinç ve heyecan dalgası daha yaşamaya başladılar." diye konuştu.

"Şaşırtıcı olan husus FETÖ'nün sevinç ve heyecan dalgasının Saraya yakın bazı kişiler tarafından da yaptıkları açıklamalarla desteklenmesidir." ifadelerini kullanan İYİ Parti'li Özdağ, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın açıklamalarını eleştirdi.

Ümit Özdağ, şöyle konuştu:

"Arınç Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olarak yapmış olduğu açıklamalarda, KHK mağduru, bir bölümü yanlışlıkla çıkarılmış küçük memurlardan değil FETÖ'nün en önde gelen Danıştay üyelerinden, genel müdür yardımcılarından bahisle bir KHK karalaması yapıyor. FETÖ yanlısı propagandaya devam ediyor. Bülent Arınç, FETÖ iş birlikçisidir, geçmişte de öyleydi, bugünde öyledir. Ama şaşırtıcı olan, Bülent Arınç'ın halen Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yaptığı son açıklama sonrasında görevde tutulmaya devam etmesidir. Eğer Erdoğan, Arınç'a eleştirisinde samimi ise ve FETÖ'ye karşı mücadelesini sürdüren bürokrasiye inanç vermek istiyorsa bu zatı görevden almalıdır."

İYİ Parti'li Özdağ, hükümetin Suriyelilere yönelik politikalarını da eleştirdi.

Eski CHP milletvekili Mustafa Balbay'ın kitabında yer alan ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'ne ait olduğunu iddia ettiği "Uyum Strateji Belgesi ve Ulusal Eylem Planı" başlıklı belgeyi basın mensuplarına gösteren Özdağ, belgede göçmen ifadesinin kullanıldığını ancak Türkiye'de bulunan Suriyelilerin "göçmen" statüsünde değil "geçici sığınmacı statüsünde" olduğunu söyledi.
Ümit Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer geçici sığınmacı statüsünde olanlar için siz yeni bir kavram üretip göçmen diyorsanız aslında Suriyelilerin Türkiye'de kalacağını açıklıyorsunuz demektir. Yapmış olduğunuz bütün planlamalar Suriyelilere vatandaşlık verilmesi üzerine yapılmış planlamalar demektir. 38 sayfalık belgeyi incelediğinizde amaç Suriyelilerin ülkelerine dönmesi değil Suriyelilerin Türkiye'de kalması için hangi devlet kuruluşunun hangi görevi yerine getirmesi ile ilgili görev dağılımıdır. Bu Türk milletine Suriyeli sığınmacılar konusunda ne kadar büyük yalan söylendiğinin açık devlet belgesidir. Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık verilerek Türkiye'de tutulacakları anlaşılıyor.

İYİ Parti olarak Türk milletine söz veriyoruz. İktidar geldiğimiz andan itibaren Suriyeli sığınmacıların vatanlarına dönüş süreci de başlayacaktır. Bu gönüllü bir geri dönüş olmayacaktır. Gönüllü dönenler döner, gönülsüz dönecekler de gönülsüz dönerler."

Özdağ, bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretine ilişkin sorusuna, "ABD'ye gideceğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanının içinde bulunduğu şartlar gitmesini gerektirdiği için gidecek." karşılığını verdi.Haber okunma sayısı: 104

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

cezayirde-adimlar-suratle-atilacak

Cezayir'de adımlar süratle atılacak

26 Ocak 2020 Pazar 21:26
tuna-gokceki-aratmadi

Tuna, Gökçek’i aratmadı

26 Ocak 2020 Pazar 10:01
bahceliden-deprem-aciklamasi

Bahçeli’den deprem açıklaması

25 Ocak 2020 Cumartesi 21:28

ÜLKE GÜNDEMİ

Deprem vergileriyle saraylar yaptırılıyor

Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası 20 yıldır toplanan deprem vergilerine ne olduğu sorusu tekrar gündeme

AKP’li başkandan skandal hareket

Elazığ’da meydana gelen ve son açıklanan rakamlara göre 31 kişinin hayatını kaybettiği deprem sonrası arama

Bakanın aklına önce korkutma geliyor

Korkusuz yazarı Can Ataklı, Elazığ depremi için düzenlenen ortak basın toplantısında açık olan mikrofonu

MEB kadınlar üzerinden algı operasyonu yapıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanlığı’nın

Deprem toplanma alanlarını açacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam saatlerinde, CHP İstanbul milletvekilleriyle bir araya gelerek,

Soylu’nun soruşturma tehdidine tepki yağdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,” Sosyal medyada panik havası yaratanlar hakkında soruşturma

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL