TSK Mehmetçik Vakfı

20 Temmuz 2018 Cuma

Semerkant Vakfı yeni açıklamada bulundu

semerkant-vakfi-yeni-aciklamada-bulundu

4 Temmuz Çarşamba günü, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde, anma ve basın açıklaması gerçekleştirecekleri çağrısında bulunan Semerkant Vakfı yeni bir açıklamada bulundu.
02 Temmuz 2018 Pazartesi 14:09

 Haber sitelerimize bir açıklama gönderen ve "Bu tür büyük organizasyonlarda birçok farklı görüş ve düşünceden kişi ve/veya kurumlar yer almaktadır. Dolayısıyla, haberin başlığı adı geçen kurumları yansıtmamaktadır." ifadelerini kullanan Semerkant vakfının açıklaması şöyle:

 

Haber portalınızda yayınlanmış olan Semerkand Vakfı ile ilgili haber için düzeltme ricasında bulunmak istiyoruz.

 

Ajansımız tarafından basına yapılan davet, Semerkand Vakfı ve adı geçen diğer kurumların yönetim kurulunun 15 Temmuz ile ilgili 4 Temmuzda gerçekleştireceği ‘Basın açıklaması’ na davet niteliğindeydi. Dolayısıyla, bu küçük değişikliği neden rica ettiğimizi birkaç maddede sıralamak isterim. 

Semerkand Vakfı, TÜMSİAD, Beşir Derneği, Genç-Kon gibi kurumların adı geçen Menzil Cemaatine bağlı olduğu yönünde resmi bir açıklaması bulunmamaktadır. (Kişisel facebook hesaplarından veya onaylanmamış / gayri resmi hesaplardan yapılan paylaşımlar kurumun amaç ve prensiplerini yansıtmamaktadır).

 

Bu tür büyük organizasyonlarda birçok farklı görüş ve düşünceden kişi ve/veya kurumlar yer almaktadır. Dolayısıyla, haberin başlığı adı geçen kurumları yansıtmamaktadır.

 

Kurum tarafından gönderilen ve habere konu olan metin asıl olarak basın mensuplarını basın açıklamasına katılmaya davet etmektedir. ‘Geniş katılım’ dan kastedilen, adı geçen kurumların tüm yönetim kademesinin orada olacağını anlatmayı amaçlamaktadır. Dolayısıyla, bu bir alternatif 15 Temmuz anma programı veya tüm üyeleri katılmaya davet eden bir açıklama değildir.

İlk servis edilme amacı ise basın bülteni veya haber değil, basın açıklamasına ‘davet’ olarak siz değerli basın mensuplarına gönderilmiştir.

 

Tüm bu durumlardan dolayı, servis edilen davet metnini bir kez daha bilginize ekte sunmak isteriz. Ayrıca kullanabilmeniz amacıyla bir de görsel sunuyoruz.

 

Belirli bir cemaat ile ilişkilendirilmesi ve cemaat liderinin görselinin kullanılması dışında haberinize bir itirazımız yoktur.

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

Semerkand Vakfı, 4 Temmuz Çarşamba günü, saat 11:00’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Şehitler Anıtı’nda kardeş kuruluşları ile birlikte geniş katılımlı bir anma ve basın açıklaması gerçekleştirecek. Semerkand Vakfı ile birlikte Beşir Derneği, TÜMSİAD, Genç-Kon gibi kardeş kuruluş ve derneklerin yönetim kurullarının gerçekleştireceği anma programına davetlimizsiniz.

 

Gönüllüleriyle beraber Milli İrade Nöbetlerine katılan, oluşan dayanışma ruhunun sürdürülmesi amacıyla 15 Temmuz konulu bir belgesel çeken ve kardeş kuruluşlarıyla beraber Türkiye’nin çeşitli yerlerinde konferanslar, ziyaretler, seminerler ve bu gibi birçok projeye imza atan Semerkand Vakfı, milli iradenin yanında olduğunu, güçlü bir şekilde, 15 Temmuz destanının sembolü olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden, Türk ve dünya kamuoyuna duyuracak.

 

Geniş bir yelpazede hizmetlerini dünyanın dört bir yanına ulaştıran ve çatı kuruluş olarak bu alanlardaki hizmetlerinin çoğunu dernekler, meslek birlikleri ve gönüllüleriyle gerçekleştiren Semerkand Vakfı olarak, düzenleyeceğimiz anma programında sizlerle birarada olmayı dileriz.

 

Etkinliklerin gerçekleşeceği tarih ve lokasyonu detaylarıyla aşağıda bilginize sunuyoruz.

 

Tarih: 4 Temmuz 2018

 

Yer: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü / Şehitler Anıtı

 

Saat: 11:00Haber okunma sayısı: 129

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

miniklere-tarikat-kusatmasi

Miniklere tarikat kuşatması

20 Temmuz 2018 Cuma 07:25
445-bin-fetocu-hakkinda-islem-yapildi

445 bin FETÖ'cü hakkında işlem yapıldı

19 Temmuz 2018 Perşembe 19:05
emre-usludan-fetoculere-mesaj

Emre Uslu'dan FETÖ'cülere mesaj

19 Temmuz 2018 Perşembe 10:29
kozmik-oda-davasinda-casusluk-tescillendi

Kozmik Oda davasında casusluk tescillendi!

19 Temmuz 2018 Perşembe 09:10

ÜLKE GÜNDEMİ

Ankara'dan kek geldi, tabağınız yok mu?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar karakol ziyaret etti. Akar,

Tarikatlara değil, devlete bağlı kalın

Kayseri Polis Meslek Eğitim Merkezi'nden 622 öğrenci için düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan merkez

Denetimsizlik daha çok tehlikeye gebe

CHP grup başkanvekilleri Özgür Özel, Engin Altay ve Engin Özkoç, Çorlu’da 24 vatandaşımızın yaşamını

Kurultay tartışmaları bizi içeriye gömdü

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, CHP'deki olağanüstü kurultay tartışmalarına ilişkin, "Yerel

Adalet komisyonu çalışmaya başladı

Adalet Komisyonu, 27. Dönem'de ilk toplantısını gerçekleştirdi. Komisyon Başkanı, AK Parti Kastamonu

445 bin FETÖ'cü hakkında işlem yapıldı

Türkiye Hukuk Platformu’nun İstanbul’da düzenlediği, “Uluslararası Darbe ile Mücadele ve 15 Temmuz

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL