TSK Mehmetçik Vakfı

22 Mart 2019 Cuma

Semerkant Vakfı yeni açıklamada bulundu

semerkant-vakfi-yeni-aciklamada-bulundu

4 Temmuz Çarşamba günü, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde, anma ve basın açıklaması gerçekleştirecekleri çağrısında bulunan Semerkant Vakfı yeni bir açıklamada bulundu.
02 Temmuz 2018 Pazartesi 14:09

 Haber sitelerimize bir açıklama gönderen ve "Bu tür büyük organizasyonlarda birçok farklı görüş ve düşünceden kişi ve/veya kurumlar yer almaktadır. Dolayısıyla, haberin başlığı adı geçen kurumları yansıtmamaktadır." ifadelerini kullanan Semerkant vakfının açıklaması şöyle:

 

Haber portalınızda yayınlanmış olan Semerkand Vakfı ile ilgili haber için düzeltme ricasında bulunmak istiyoruz.

 

Ajansımız tarafından basına yapılan davet, Semerkand Vakfı ve adı geçen diğer kurumların yönetim kurulunun 15 Temmuz ile ilgili 4 Temmuzda gerçekleştireceği ‘Basın açıklaması’ na davet niteliğindeydi. Dolayısıyla, bu küçük değişikliği neden rica ettiğimizi birkaç maddede sıralamak isterim. 

Semerkand Vakfı, TÜMSİAD, Beşir Derneği, Genç-Kon gibi kurumların adı geçen Menzil Cemaatine bağlı olduğu yönünde resmi bir açıklaması bulunmamaktadır. (Kişisel facebook hesaplarından veya onaylanmamış / gayri resmi hesaplardan yapılan paylaşımlar kurumun amaç ve prensiplerini yansıtmamaktadır).

 

Bu tür büyük organizasyonlarda birçok farklı görüş ve düşünceden kişi ve/veya kurumlar yer almaktadır. Dolayısıyla, haberin başlığı adı geçen kurumları yansıtmamaktadır.

 

Kurum tarafından gönderilen ve habere konu olan metin asıl olarak basın mensuplarını basın açıklamasına katılmaya davet etmektedir. ‘Geniş katılım’ dan kastedilen, adı geçen kurumların tüm yönetim kademesinin orada olacağını anlatmayı amaçlamaktadır. Dolayısıyla, bu bir alternatif 15 Temmuz anma programı veya tüm üyeleri katılmaya davet eden bir açıklama değildir.

İlk servis edilme amacı ise basın bülteni veya haber değil, basın açıklamasına ‘davet’ olarak siz değerli basın mensuplarına gönderilmiştir.

 

Tüm bu durumlardan dolayı, servis edilen davet metnini bir kez daha bilginize ekte sunmak isteriz. Ayrıca kullanabilmeniz amacıyla bir de görsel sunuyoruz.

 

Belirli bir cemaat ile ilişkilendirilmesi ve cemaat liderinin görselinin kullanılması dışında haberinize bir itirazımız yoktur.

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

Semerkand Vakfı, 4 Temmuz Çarşamba günü, saat 11:00’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Şehitler Anıtı’nda kardeş kuruluşları ile birlikte geniş katılımlı bir anma ve basın açıklaması gerçekleştirecek. Semerkand Vakfı ile birlikte Beşir Derneği, TÜMSİAD, Genç-Kon gibi kardeş kuruluş ve derneklerin yönetim kurullarının gerçekleştireceği anma programına davetlimizsiniz.

 

Gönüllüleriyle beraber Milli İrade Nöbetlerine katılan, oluşan dayanışma ruhunun sürdürülmesi amacıyla 15 Temmuz konulu bir belgesel çeken ve kardeş kuruluşlarıyla beraber Türkiye’nin çeşitli yerlerinde konferanslar, ziyaretler, seminerler ve bu gibi birçok projeye imza atan Semerkand Vakfı, milli iradenin yanında olduğunu, güçlü bir şekilde, 15 Temmuz destanının sembolü olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden, Türk ve dünya kamuoyuna duyuracak.

 

Geniş bir yelpazede hizmetlerini dünyanın dört bir yanına ulaştıran ve çatı kuruluş olarak bu alanlardaki hizmetlerinin çoğunu dernekler, meslek birlikleri ve gönüllüleriyle gerçekleştiren Semerkand Vakfı olarak, düzenleyeceğimiz anma programında sizlerle birarada olmayı dileriz.

 

Etkinliklerin gerçekleşeceği tarih ve lokasyonu detaylarıyla aşağıda bilginize sunuyoruz.

 

Tarih: 4 Temmuz 2018

 

Yer: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü / Şehitler Anıtı

 

Saat: 11:00Haber okunma sayısı: 257

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Akşener Bahçeli'ye maziyi hatırlattı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli'nin

Karamollaoğlu'dan Soylu'ya çok sert sözler

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu,  kendisini eleştiren bir kişiye gözaltına aldıran

CHP'den Erdoğan'a videolu FETÖ yanıtı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, “CHP FETÖ’ye yardım ediyor” iddialarına sosyal medya

İmamoğlu, reytingleri alt üst etti!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Erkem İmamoğlu ve Binali Yıldırım, aynı saatlerde farklı

Bizim ruhumuzda daha iyisini hedeflemek var

Emine Erdoğan, Gaziantep’te "Okuma Yazma Seferberliği" sertifika töreninde yaptığı konuşmada,

Bilimin kayıp halkalarını buldu

İslam Bilim Tarihinin tüm dünyada tanıtılmasına yönelik önemli çalışmalar gerçekleştiren Prof. Dr. Fuat

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL