TSK Mehmetçik Vakfı

23 Mart 2019 Cumartesi

Kamu binası vakfın çiftliği mi?

kamu-binasi-vakfin-ciftligi-mi

Medeniyet Yolcuları Vakfı’nın ‘yürütme kurulu’ toplantısı, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün odasında yapıldı. Söz konusu vakfın mütevelli heyetinin başkanı ise AKP’li Sancaktepe Belediye Başkanı Erdem
04 Kasım 2018 Pazar 10:30

 AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nin Başkanı İsmail Erdem’in Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu Medeniyet Yolcuları Vakfı’nın yürütüme kurulu toplantısı, devlet dairesinde yapıldı. Toplantı, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu’nun makam odasında gerçekleştirildi. Toplantının başkanlığını, aynı zamanda Medeniyet Yolcuları Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Aydoğdu üstlendi.

 

‘ELE GEÇİRDİK’ MESAJI

BirGün’e konuşan eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin CHP’li Üyesi Hüseyin Sağ, toplantının İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün makam odasında yapılmasını ‘skandal’ olarak tanımladı. Sağ, “Bu toplantının belediyenin birçok toplantı salonu olmasına rağmen İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün makam odasında yapılması, ‘Biz o kadar güçlendik ki, tüm kamu kurumlarını ele geçirdik’ mesajıdır” dedi.

 ‘BU KURUMLARA AKTARILIYOR’

CHP’li Sağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sancaktepe Belediyesi’nin Medeniyet Yolcuları isimli vakfa sağladığı olanaklar, net olarak gözüküyor. Vakfın başkanı, Belediye Başkanı olunca da, bütün kapılar açılıyor. Zaten bu zihniyetin katalog vakıfları bulunuyor. Ellerindeki tüm imkânları bu kurumlara aktarıyorlar.”

 

‘Dini sohbet’le gündeme geldi

 

Yönetim Kurulu Başkanı’nın AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı Mehmet Genç’in olduğu Medeniyet Yolcuları Vakfı’nın internet sitesinde; ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı, Sancaktepe Belediyesi, Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Eğitim Bir-Sen, Sancaktepe Genç Gelecek’in logoları yer alıyor ve bu kurumların sitesine yönlendirme yapılıyor. Vakıf, daha önceleri de ‘dini sohbet’ uygulaması ile gündeme gelmişti. MEB’in “evlerde dini sohbet” projesinde, ders kitapları yerine Medeniyet Yolcuları Vakfı’nın materyallerinin kullanılmasına karar verilmişti. Söz konusu Vakıf, ‘yerli, milli, şuurlu’ bir gençliğin inşası için sohbet halkaları oluşturarak ‘eğitim’ veriyor. Bu kapsamda projeye dahil olan eğitimciler, okullarında, mahallelerinde ya da görev yaptıkları kurslarda 10 orta öğretim öğrencisi ile sohbet halkası oluşturuyor. Vakıf, haftada en az bir kez öğrencinin evinde sohbet gerçekleştiriyor.

 

BİRGÜN GAZETESİHaber okunma sayısı: 407

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Teröristlerin eylemlerini işlerine geldiği ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amasya mitinginde yaptığı konuşmada, “Terör örgütleri konusunda ikircikli davranma

İyi Partili Yokuştan Erdoğan'a sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’i hedef alarak, "Şu anda senin iyi günlerin sen

Su uyur AKP uyumaz, uyanık olalım

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Diyarbakır Çınar'da düzenlediği mitinge katıldı.

'Beka sorunu yok' diyenler, kafanızı kaldırıp bakın

BBP Genel Başkanı Destici, "Hudutlarımızın öbür tarafında PKK terör devleti kurmanın çalışması

1940’lı yıllar da Türkiye uçak ihraç eden ülkeydi

Giresun Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi olağan kongresine katılarak burada bir konuşmaya yapan CHP lideri Kemal

İDO'dan pazar günü için basın açıklaması

24 Mart günü Cumhuriyet İttifakı'nın İstanbul'da yapacağı miting konusunda İDO seferleri ile ilgili basın

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL