22 Eylül 2019 Pazar

İmamoğlu, Kırkpınar Ağalık ihalesine el attı!

imamoglu-kirkpinar-agalik-ihalesine-el-atti

658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni Sarayiçi Er Meydanı'nda izlemek üzere Edirne'ye gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seyircilerden yoğun ilgi gördü. Birçok vatandaş İmamoğlu ile fotoğraf çektirebilmek için güvenlik önlemlerini aşarak amacına ulaştı. Güvenliklerin kendisine ulaşmaya çalışan bazı vatandaşlara engel olduğunu gören İmamoğlu, yerinden kalkarak duruma müdahale etti ve yurttaşlarla fotoğraf çektirdi. İmamoğlu, Kırkpınar Ağalığı ihalesini de ilgiyle izledi.
07 Temmuz 2019 Pazar 22:19

 İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün gerçekleştirdiği Karadeniz Ereğli ziyaretinin ardından bugün de 658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni Sarayiçi Er Meydanı'nda izlemek üzere Edirne'ye geldi. Güreş müsabakalarından önce kısa bir şehir turu atan İmamoğlu, ilk olarak yüzde 100 yerli üretim yapan bir yağ fabrikasını ziyaret etti. Fabrika sahibi Temel Soyyiğit'ten fabrika hakkında bilgiler alan İmamoğlu, fabrika çıkışında kendisine el sallayan inşaat işçilerini görünce aracından indi. Çalıştıkları şantiyeden koşarak İmamoğlu'nun yanına gelen işçiler, bir anda karşılarında buldukları İBB Başkanı ile fotoğraf çektirdi. 

VATANDAŞ: ''EDİRNE'MİZE UMUT GELDİ, UMUT''

Daha sonra CHP Edirne İl Başkanlığı'na geçen İmamoğlu, burada coşkulu bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Bir vatandaşın, ''Edirne'mize umut geldi, umut'' sözlerinin ardından, ''Ekrem Başkan'' ve ''Her şey çok güzel olacak'' tezahüratları yapıldı. İmamoğlu, il başkanlığı binasına, vatandaşların yoğun ilgisi altında, zorlukla girebildi. İl Başkanı Fevzi Pekcanlı'nın odasında anı fotoğrafları çektiren heyet, daha sonra bir alt kattaki toplantı salonuna geçti. İmamoğlu, salonu hınca hınç vatandaşlar İmamoğlu ve kendisine eşlik eden CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'e sevgi gösterilerinde bulundu. 

''ÇOK ŞEY YAPABİLİRSİNİZ…''

İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada, ''Tarihi bir günde Edirne'deyiz. Hep birlikte Kırkpınar heyecanını yaşayacağız. Güzel bir gün olsun diliyorum. Sizlerden bir isteğim var. CHP'nin tüm üyelerinden bir isteğim var. Gerçekten tarihi ve partiler üstü bir sorumluluğumuz var. Bu tarihi sorumluluk içerisinde en önemli vazife, görevimizi en iyi şekilde yapma sorumluluğudur. Ben, Türkiye'nin en büyük kenti, belki de dünyanın en güzel kenti İstanbul'u en iyi şekilde yönetme sorumluluğunu almış bir kardeşinizim, yol arkadaşınızım. Edirne'de Recep Gürkan, bu sorumluluğu almış yol arkadaşınız. Şöyle bir dönem yaşatmalıyız hep birlikte: Hatayı görüp, hatayı büyüten değil; hatayı görüp, yardımcı olan, eksiği görüp tamamlayan, birbirinin kolundan tutan, tökezlenip yola düşen varsa, onu tutup ayağa kaldıran yoldaşlık istiyoruz sizden. Parti içerisinde yapılan bir kısım münazaralar, geçmişte yapılmış bir kısım yarışlar… Hepsini, bir süreliğine bir kenara koyacağız. Sadece ve sadece başarıya odaklanacağız. Bu başarıyı bizden, sadece CHP'liler beklemiyor. Bu başarıyı, Türkiye Cumhuriyeti'nin eksiksiz, her vatandaşı bekliyor. Ben, işine sorumluluğuna bu anlayışla kitlenmiş bir kardeşinizim. 'Ben, Edirne'den Ekrem İmamoğlu'na ne yapabilirim ki' diyebilirsiniz. Çok şey yapabilirisiniz. Bütün arkadaşlar, Türkiye'nin neresinde olursa olsun, birbirimize destek olursak, memleketimizi hayal ettiğimiz seviyeye çıkarmak için büyük bir başarı elde edebiliriz. İşte o zaman bu Cumhuriyet'in ilkelerine, bu ülkenin çağdaş bir geleceğe ulaşmasına ve her zaman inancımızı en yüksek yerde tutan Mustafa Kemal Atatürk aşkına, sevgisine ve onun ilkelerinin karşılığında bu sorumluluğa layık bireyler oluruz. Bize destek olun. Tüm negatif duyguları unutun, tüm pozitif duygularla birbirinize sarılın ve kucaklaşın'' dedi.

KIRKPINAR'DA İMAMOĞLU'NA YOĞUN İLGİ

İmamoğlu, CHP'nin ardından, karşı binadaki İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı'na da ziyarette bulundu. İl Başkan Ekrem Demir ve partililerle fotoğraf çektiren İmamoğlu, burada toplanan vatandaşlara da kısa bir konuşma yaptı. İmamoğlu, her iki partiye yaptığı ziyaretin ardından geldiği gibi yoğun ilgi altında 658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin gerçekleştirildiği Sarayiçi Er Meydanı'na doğru yola çıktı. İmamoğlu, meydan girişinde kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Alkışlarla tribünlere gönderilen İmamoğlu, meydandaki izleyiciler tarafından da yine alkışlarla karşılandı. İmamoğlu, protokol ve seyirci tribünlerinde yoğun ilgi gördü. Birçok vatandaş, güvenlik önlemlerine rağmen İmamoğlu'na ulaşarak fotoğraf çektirdi. Güvenliklerin kendisine ulaşmaya çalışan bazı vatandaşlara engel olduğunu gören İmamoğlu, yerinden kalkarak duruma müdahale etti ve yurttaşlarla fotoğraf çektirdi. Protokol tribününde İmamoğlu ile birlikte Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte birçok milletvekili yer aldı. Protokol listesinde adı olan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun güreşleri izlemeye gelmemesi dikkat çekti. 

AĞA, ZAFERİNİ İMAMOĞLU'NA SARILARAK KUTLADI

İmamoğlu, Kırkpınar Ağalığı ihalesini de ilgiyle izledi. Son 8 yılın Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, bu ihaleye de tek başına katıldı. Edirne Belediye Başkanı Gürkan, ağalık ihalesini Edirne'nin plaka numarası 22'ye gönderme yaparak 222 bin TL'den başlattı. Köken olarak Trabzonlu olan Selim ise rakamı, 261 bin TL'ye çıkardı. Selim, tribünlerden gelen talepler üzerine rakamı önce 361'e, ardından 461'e, son olarak da 561'e çıkardı. Bu sırada devreye İmamoğlu girdi ve Selim'e, Gürkan aracılığıyla, ''Benim için de arttırsın'' mesajı gönderdi. Bunun üzerine Selim, ihaleyi 661 bin TL'den alarak, üst üste 9'uncu kez Kırkpınar Ağası oldu. Bu şekilde 3'ncü kez Altın Kemer sahibi olan Selim, zaferini İmamoğlu ile sarılarak kutladı. 

''2 TARİHİ BAŞKENT KURUMSAL İLİŞKİ KURACAK''

İmamoğlu, ağalık ihalesinin bitiminin ardından kameraların karşısına geçti ve ''Tarihi Kırkpınar çayırındayız. Sağ olsun Recep Gürkan Başkanımız, sürece kıymetli bir hizmet katarak özel bir noktaya da taşıdı. Osmanlı'nın 3 başkentinden birisi Edirne, birisi İstanbul. Buradaki değerleri beraber tartışıp, konuşup nasıl iş birliği yapabiliriz? Bunu bir vazife olarak görüyorum. Böylesi tarihi bir spor mücadelesinde, ata sporumuzun yüz yıllardır süregelen geleneğinin en özel anında olmak benim için onur, gurur. Bundan sonraki buluşmalarda hem Edirne'ye hem ata sporumuz yağlı güreşe şunu müjdeleyelim ki, iş birliği yapacağız. Ben, elimden gelen katkıyı sunmaya çalışacağım İstanbul kenti adına. Bunu şahsi bir ilişkiden öte, bence 2 tarihi başkentin kurumsal ilişkisine dönük bir başlangıç olarak düşünüyoruz. İyi olan kazansın'' diye konuştu. Haber okunma sayısı: 126

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

iste-yeni-safakin-ofkesinin-nedeni-

İşte Yeni Şafak’ın öfkesinin nedeni

21 Eylül 2019 Cumartesi 22:49
yandas-medya-reis-beye-takti

Yandaş medya 'Reis Bey'e taktı

21 Eylül 2019 Cumartesi 17:42
gerici-orgute-kadinlardan-protesto

Gerici örgüte kadınlardan protesto

21 Eylül 2019 Cumartesi 17:20
cahil-kimse-sahte-mutluluk-icindedir

Cahil kimse sahte mutluluk içindedir

21 Eylül 2019 Cumartesi 17:08
kuytuldan-sonra-sira-yildiz-da-mi-

Kuytul'dan sonra sıra Yıldız da mı?

21 Eylül 2019 Cumartesi 12:45
tarikatcilar-kavgaya-basladi

Tarikatçılar kavgaya başladı

21 Eylül 2019 Cumartesi 00:14

ÜLKE GÜNDEMİ

Cahil kimse sahte mutluluk içindedir

Üsküdar Üniversitesi bilimsel desteğiyle BİAKADEMİ tarafından “İnsanın Anlam Arayışı” temasıyla

İmamoğlu'ndan vakıflara yardım açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, önceki dönemde belli vakıflara tahsis edilen, daha sonra kurumca

Ulu zatların gölgesi, şehirlerin en güvenli limanlarıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası’nda düzenlenen 2. Uluslararası

‘Erdoğan’ın diploması yok’ diyen yazara soruşturma!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasına ilişkin ‘Diplomasız’ adlı kitabı yazan Ergün Poyraz’a dava

Parti değil, çıkar şebekesi

AKP içinde sular durulmuyor. İstifalar ve hemen ardından gelen itiraflar AKP’nin bugüne kadar yaptığı hukuksuz

KIlıçdaroğlu ve İmamoğlu yaralı itfaiye erini ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul İl Başkanı Canan

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL