07 Nisan 2020 Salı

Gökçek'ten gider ayak yandaşa

gokcekten-gider-ayak-yandasa-

28 Ekim 2017’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Melih Gökçek, park ve bahçelere konulması amacıyla istifasından üç ay önce 81 milyon TL’lik kentsel donatı malzemesi aldı. Milyonlarca liralık malzemeler için anlaşma sağlanan şirketin ortağının, Gökçek’in batık projesi Ankapark’ın da yönetim kurulu başkanlığını yaptığı öğrenildi
22 Şubat 2020 Cumartesi 19:58

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından 23 yıl yürüttüğü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Melih Gökçek’in, istifasından üç ay önce milyonlarca liralık kentsel donatı malzemesi aldığı belirlendi. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın mali hesaplarına göre, 81 milyon TL’ye mal olan malzeme alımı için Gökçek’in, batık projesi Ankapark’ın Yönetim Kurulu Üyeliğini yürüten Levent Kutlucan’ın şirketi ile el sıkışıldı.

 

BİRGÜN gazetesinde yer alan Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, Melih Gökçek’in, “Ankara’ya yılda 10 milyon turist” getirecek dediği ve 1 milyar 450 milyon TL harcayarak yaptırdığı Ankapark’ın yönetiminde yer alan isimlere, istifasından hemen önce milyonlarca liralık ihale verdiği öğrenildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın, “Dekoratif Kentsel Donatı Elemanları Alımı İşi” ihalesini, Wonderand Eurasia’nın (Ankapark) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapan Levent Kutlucan’ın ortağı olduğu Park Kent Mobilyalar isimli şirket kazandı.

 

 MALZEMELER DEPOYA KALDIRILDI

 

ABB, Ankara’da bulunan park, mezarlık, piknik alanları ile cami, dernek ve vakıflara kent mobilyası konulması için ihale açtı. Melih Gökçek’in istifasından beş ay önce açılan ve sözleşmesi istifadan üç ay önce imzalanan ihale kapsamında 71 kalem kentsel donatı malzemesi alındı. Malzemelerin büyük bölümü, belediyenin Kazan’da bulunan ova fidanlığı depo alanı ve Söğütözü’nde bulunan iç depo alanına kaldırıldı.

 

Belediye bütçesinden 81 milyon TL harcanarak alınan malzemeler, Park Kent Mobilyaları isimli şirketten temin edildi. Şirketin yönetim kurulundaki isimlerin, belediye ile yakın ilişkide olması ve Gökçek’in çılgın projesi Ankapark’ın yönetiminde yer alması dikkati çekti.

 

İHALENİN KAZANANI TANIDIK

 

Gökçek’in milyarlarca lira harcayarak yaptırdığı ancak ziyaretçi çekmediği için kapısına kilit vurulan Ankapark’a ilişkin, “Halkımız Wonderland Eurasia’da sınırsız eğlenceyi tadacak” diyen Levent Kutlucan’ın ihaleyi kazanan şirketin ortakları arasında olduğu ortaya çıktı. Belediye ile milyonlarca liralık anlaşma için el sıkışan şirketin yöneticisinin, aynı zamanda bir süre de Ankapark’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptığı bildirildi.

Haberin etiketleri:

melih gökçek, ankara


Haber okunma sayısı: 308

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Saadet Partisi'nin İBAN TV'si çok ses getirecek

Saadet Partisi sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, sosyal devletin ne olduğu anlattı ve yeni bir terim

TBMM Başkanı Şentop'tan 23 nisan çağrısı

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, TBMM'nin açılışının 100. Yıl dönümü kapsamında "Evde Kal"

Devlet refleksine geçmemiz gerekir

İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, yeni tip

Tüm sağlık çalışanlarına destek verin

Solunum Derneği TÜSAD, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü’nde bir dayanışma çağrısı yaparak, CoViD-19 salgını

Sağlık çalışanları için Koronavirüs kalkanı üretildi!

Tüm dünya ile birlikte Türkiye’yi de etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgınında sağlık

Mansur Yavaş çağrı yaptı, hayırseverler harekete geçti!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Twitter’dan bir video ile çağrı yaparak sosyal

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL