21 Ağustos 2019 Çarşamba

Geleceğin liderleri Startup Koloni’de buluşuyor

gelecegin-liderleri-startup-kolonide-bulusuyor

2017-2021 Stratejik Planı çerçevesinde 2018 yılını İnovasyon ve Tasarım Yılı ilan eden Lüleburgaz Belediyesi, girişimcilik ekosistemini canlandırma hedefiyle çeşitli projelere imza atıyor. Bu anlamda Lüleburgaz Belediyesi tarafından gençleri girişimcilik dünyası ile tanıştırmaya yönelik kurulan Lüleburgaz İnovasyon Merkezi (LİMER) bünyesinde yeni bir topluluğun temelleri atılıyor. Girişimciliğe ilgi duyan lise öğrencilerini tek bir çatı altında buluşturan Startup Koloni, hayallerini gerçekleştirmek isteyenleri bekliyor.
28 Ocak 2019 Pazartesi 17:18

 Değerli bir iş fikri veya projesi olan fakat hangi noktadan başlayacağını bilemeyen öğrenciler için bir rehber olma niteliği taşıyan Startup Koloni, girişimciliğe yönelerek kendi işini kurmak isteyenlerin destek almalarını sağlıyor. Geleceği şekillendiren nesillerin genç yaşta girişimcilik dünyasına dahil olmalarını hedefleyen Startup Koloni, Trakya Bölgesi’nden başlayarak tüm Türkiye’de gençlerle birbirlerini geliştiren bir girişimcilik ağı kuruyor.

 

Yeniliğin öncüleri Startup Koloni ile yetişiyor

 

Gençlerin hayallerini gerçeğe dönüştürmeleri yolunda destek amaçlı mentorluk, networking, kodlama gibi çeşitli hizmetler sunan Startup Koloni kapsamında gençler bir araya gelerek yardımlaşıyor ve bilgi paylaşımında bulunuyorlar. Halihazırda bünyesinde 70 girişimci ve 6 proje bulunan Startup Koloni’nin hedefleri arasında uluslararası girişimciliği Lüleburgaz’da kurarak Lüleburgaz’ı İstanbul’daki girişimcilik ekosisteminin kardeşi olarak konumlandırmak yer alıyor. 

Gençlerin eğlenceli etkinliklerde yer alarak geleceğe doğru ve etkili bir şekilde hazırlanmalarını öngören Startup Koloni, iş fikirlerinin uluslararası bir proje haline gelinceye kadar sürdürülebilirliklerinin sağlandığı ve gençlerin kendilerini yetiştirebilecekleri üretken bir akademi olarak öne çıkıyor. Böylelikle inovatif projelerin doğmasına önayak olan Startup Koloni, etkin hızlandırma programı kapsamında ise her girişime birebir destek sunarak ivme kazandırıyor.

 

Startup Koloni, her hafta eğitimler veriyor

 

Büyük şehirlerin yanı sıra ilçelerde de girişimcilik ile ilgili yapılanmaların son derece önemli olduğundan hareket eden Startup Koloni, her hafta lise öğrencilerine çeşitli konularda eğitimler vermeyi hedefliyor. Üniversiteli ve liseli ekipler ile ortaklaşa düzenlenen etkinliklerde, üniversite öğrencileri lise öğrencilerine girişimcilik dünyasında önem taşıyan konularda katkı sağlıyor.

 

13 Ocak 2019 tarihinde Lüleburgaz Belediyesi ve Startup Koloni iş birliğiyle Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde (LYKA) gerçekleştirilen etkinlikte ise liseli girişimcilere temel kodlama eğitimi verildi. Yazılımla ilgili önemli detayların aktarıldığı etkinlikte, hangi aşamalarda nasıl hareket edilmesi gerektiğine dair değerli bilgi paylaşımlarında bulunuldu.

 

Startup Koloni tarafından düzenlenen eğitimlerin her hafta pazar günü saat 11.00 ile 14.00 arasında verilmesi planlanıyor.

 

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı Hakkında

 

Lüleburgaz Belediyesi, 2017-2021 Stratejik Planı çerçevesinde her yılı farklı bir temalı yıl olarak ilan ediyor. 2016 Kadın Yılı ve 2017 Bisiklet Yılı’ından sonra belediye meclisi, temalı yıla özel çalıştaylar sonucunda 2018 yılını İnovasyon ve Tasarım Yılı ilan etti. Lüleburgaz Belediyesi, yıl boyunca inovasyon, tasarım konularında farkındalık yaratma ve girişimcilik ekosistemini destekleme amacıyla çeşitli organizasyonlara imza atmayı hedefliyor.

 

Lüleburgaz Belediyesi Hakkında

 

“Soyadı kültür olan bir Lüleburgaz” vizyonuyla hareket eden Lüleburgaz Belediyesi, toplumun sosyal ve kültürel beklentilerinin karşılandığı, bireylerin kendini geliştirme fırsatı bulabildikleri bir kent yaratmayı hedefliyor. Hizmetlerini yerine getirirken insanların mutluluğunu, sağlığını ve güvenliğini ön planda tutan Lüleburgaz Belediyesi, yenilikçi projeleriyle benzerlerinden farklılaşıyor.Haber okunma sayısı: 1577

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

depremin-ne-zaman-olacagina-odaklanmayin

Depremin ne zaman olacağına odaklanmayın

21 Ağustos 2019 Çarşamba 23:02
eminonunde-su-baskini-tarihe-karisacak

Eminönü'nde su baskını tarihe karışacak

21 Ağustos 2019 Çarşamba 20:10
skandal-bunun-yaninda-hafif-kalir

Skandal bunun yanında hafif kalır

21 Ağustos 2019 Çarşamba 17:04
sapiklik-ve-cinsiyetcilik

‘Sapıklık ve cinsiyetçilik’

15 Ağustos 2019 Perşembe 23:59
turbe-sanip-yillarca-optuler

Türbe sanıp yıllarca öptüler

15 Ağustos 2019 Perşembe 19:35
turkiye-tefecilerin-elinde-mi

Türkiye tefecilerin elinde mi?

15 Ağustos 2019 Perşembe 09:54

ÜLKE GÜNDEMİ

Depremin ne zaman olacağına odaklanmayın

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, 1999

Zorbalıkla karşı karşıyayız

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, kayyım atanan Mardin’de halkla buluştu.

Devlet Tiyatrolarında yasaklanan oyun çok

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, 2002'den bugüne

İYİ Parti'den o iddialara açıklama

Son günlerde yapılan karşılıklı açıklamalarla parti içerisindeki demokrasiyi işleten İYİ Partililerden

Ne varsa paylaşmaya hazırız

Kurban Bayramı boyunca İstanbul’un birçok noktasında vatandaşlarla buluşan, devam eden projeleri inceleyen ve

Ebeveynlerin internetteki korkusu Siber zorbalık

Çocuklar teknoloji ile artık çok erken yaşta tanışıyor. Anne babaları en çok endişelendiren konuların

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL