24 Ekim 2019 Perşembe

FBI 'FETÖ'yü CIA koruyor' dedi

fbi-fetoyu-cia-koruyor-dedi

Feto kasetini açıklayınca hedef olan ve başına gelmedik olay kalmayan ÇEV eski Başkanı Yaşer, 'Fetullah'ın 1998'de 4 milyon çocuğu vardı, gerisini düşünün' dedi
05 Ekim 2016 Çarşamba 09:37

 Kumpas mağduru Gülseven Yaşer, o günleri “Evimi kurşunladılar. 173 ülkede aranan terörist ilan edildim. Elimdeki belgeleri alıp imha ettiler. Üzüntüden kanser oldum” sözleriyle anlattı ve ekledi: Eğer şimdi yaşananları sadece seyredersek, geleceğimiz çok karanlık gözüküyor.

Meslek hayatıma 1996 yılında, Ali Kırca ve Ayşenur Arslan yönetimindeki ATV Haber merkezinde muhabir olarak başladım. 1999 yılında Fetullah Gülen kasetlerini yayınladık. Ve sonra her şey altüst oldu. O gün genç bir muhabir olarak anlayamadığım bazı şeyleri, bugün en korkunç gerçekliği ile görüyorum… Ve bugün anlayamadığımız bazı şeylerin, gelecekte eskisinden bile daha ürpertici gerçekler olarak evlatlarımızın hayatlarını söndürmesinden korkuyorum. Bize Gülen kasetlerini getiren ve ardından kanser olarak ABD'ye giden Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) eski Başkanı Gülseven Yaşer'le İstanbul'da buluştum. Anlattıkları dehşet verici. Bakın Türkiye bugünlere nasıl geldi.

 

FETO KİTABI YÜZÜNDEN HAKKIMDA 11 DAVA AÇILDI

– 1999'da ATV Haber'in yayınladığı Gülen kasetlerini bize rahmetli Org. Kemal Yavuz getirmişti. Ona da siz mi vermiştiniz o görüntüleri? Evet. Her şey 1998'de iki eski cemaat mensubu gencin, bize, yaşadıklarını anlatmasıyla başladı. İsmail Özdemir ve Serhat Özkan, Vakfa gelerek Işık Evleri ve Gülen Cemaati gerçeklerini anlattılar. Bu bilgiler ışığında biz “Hocanın Okulları” isimli kitabı hazırladık.

 

– O sırada davalar başlamış mıydı?

Tabii, kitap çıkınca kıyamet koptu! Bu çocukları da korkuttular, ikisi de ortadan kayboldu. Hayatta mahkeme görmemiş bizlere, 11 dava açtılar.

 

NE ACILAR ÇEKTİK TAHMİN EDEMEZSİNİZ

– Nerede acaba bu çocuklar şimdi? 

 

Hiç bilmiyorum. Kitap çıkınca biz Hulki Cevizoğlu'nun yayınına katıldık, bu sefer o meşhur kasetler geldi elimize. Bursa'dan bir çocuk aradı, “Mustafa” diyorum ben ona, adını biliyorum aslında ama söylemek istemiyorum. Onun getirdiği kasetleri önce Show'a, Star'a götürdüm, hiçbiri ilgilenmedi, yayınlamadı. En nihayet Kemal Yavuz'dan rica ettim, Ali Kırca'ya ulaştık. Kasetler yayınlandı. O andan itibaren ne acılar çektiğimi tahmin edebilirsin.

 

FETÖ MEDYASI BİZE SÜREKLİ SALDIRIYORDU

– Ne oldu mesela? 

 

Evim defalarca kurşunlandı, failler bulunamadı. Bu arada denetimler geliyor maliyeden, FETÖ medyası sürekli “ÇEV'i kapatın” diye baskı yapıyor. Biz çocuklara burs verirken soruyormuşuz, “Siz Cumhuriyet'e bağlı mısınız?” diye. Evet, çünkü biz bu parayı bunun için vakfettik. İstanbul Emniyeti'nden bana randevu aldı Sadettin Tantan, derdimizi anlatmak için. Müdür Yardımcısı Ramazan Akyürek'ti! Nereden bileyim, anlattık. Bir hafta sonra bir adam geldi Emniyet'ten “Teşkilatın tümünü Fetullahçılar ele geçirdi, size yardımcı olmak istiyorum” diye. Meğer kütüphanemize PKK broşürleri koymuş, baskın yaptılar, Yönetim Kurulumuz DGM'de PKK'ya yardımdan yargılandı.

 

SES KAYITLARI, İFADELER HER ŞEYİ ALDILAR…

– O dönemde PKK ile FETÖ'nün bir bağlantısı var mıydı acaba? 

 

Zannetmiyorum, sonradan ittifak yaptılar. PKK'nın olduğu yerlerde Fetullah okullar açtı. PKK her yeri yakarken bu okullara hiçbir zarar vermedi.

 

– Nasıl ve niye gittiniz ABD'ye? 

 

Bütün bu olaylar sonunda tiroid kanseri oldum. Tedaviye başladım. Nüks ediyordu, hâlâ boğazım kötü. 2009'da tedavi için Amerika'ya gittim. Yaşar, eşim yani, beni almaya geldi, tedavi bitecek döneceğiz. 13 Nisan'da sekreter telefon etti, “Sizin evde ve vakıfta arama var” diye. Ne bir yetkili, ne bir avukat, 3 gün 3 gece didik didik etmişler her şeyi… Aramalarda, o çocukların bize anlattıkları, ses kayıtları, ifadeler, basın toplantıları, kitabın notları, her şeyi almışlar ve imha etmişler.

 

– Hiçbiri yok yani bugün… 

 

Hiç. Anlaşılan bu aramaların nedeni buydu, kendileri ile ilgili suç unsurlarını ortadan kaldırmak. Bu olayları öğrendikten sonra nasıl gelip bunlara teslim olursunuz? Zaten tedavim de devam ediyordu. Çok zorlu günler geçirdik, 173 ülkede terörist olarak arandım, bu ne kadar acı bir şey biliyor musun? Interpol reddetti, 3 defa. Bir hakim Cihan Kansız, Amerika'ya bile gelmeye kalktı benim için. Interpol yine reddetti, bu siyasi bir davadır diye…

 

ÜLKENİN DEĞERLERİNİ HARCADILAR, SUÇLULAR

– Kaç senedir Amerika'dasınız? 

 

6 yıl 8 ay. Her günü, her ayı sayıyorum. Bu arada kızımdan torunum oldu, onu bile göremedim. Türkiye özlemi, vatan özlemi bize öyle bir işlemiş ki, kahredici bir şey.

 

– Hakkınızda yazılar yazanlar bugün hapiste. Ne hissediyorsunuz bunları okuyunca, görünce? 

 

Ben artık kimsenin şu ya da bu şekilde acı çekmesini istemiyorum. Bunlar uygar bir ülkeye yakışmayan şeyler. Ama bu kişiler, Nazlı Ilıcak, Altan kardeşler, Cengiz Çandar Türkiye'nin bu kardeş kavgasına sürüklenmesine neden olan kafalar. Bizlerin çabalarını iktidara yaranmak adına aşağıladılar, dalga geçtiler. Türkiye'yi, Türkiye'nin bütün çağdaş değerlerini harcadılar. Laiklik gibi, olmazsa olmaz bir değeri harcamak için her türlü imkanı kullandılar. Çok suçlular…

 

GENÇLERİMİZİ BİRER FAY HATTIYLA AYIRDILAR 

– Bundan sonra ne olur Türkiye'de, siz ümitli misiniz? 

 

Eğer olayları sadece seyredersek Türkiye'nin geleceği çok karanlık gözüküyor bana. Çocuklar arasında öyle bir ayrım gerçekleşti ki… Bir tarafta Atatürkçü çocuklar, diğer tarafta dini kurallarla yetişen çocuklar. Aralarında resmen bir fay hattı var.

 

2 FBI ajanı evime geldi ve “Gülen'i CIA koruyor” dedi

– Ne tuhaf değil mi, emperyalizme karşı savaşırken kendinizi Amerika'da buldunuz? 

 

Amerika beni siyasi mülteci olarak kabul etti. “Sana asla oturma izni vermezler” dediler, o sırada Obama ve Erdoğan'ın arası çok iyi. Ama öyle belgeler çıkardık koyduk ki, mülakatı yapan hukukçu, kahroldu kaldı. Oturma müsaadesi aldık, fakat günler geçmek bilmiyor. Bir gün ben attım kendimi sokağa, dolaşıyorum. Eşim Yaşar'a telefon açtım, “Ben keyif yapacağım, unutmak için” derken, Yaşar dedi ki “Gülseven, eve iki FBI ajanı geldi, şu anda buradalar.” İnanmadım tabii, atladım arabaya. İki tane pırıl pırıl, tertemiz giyinmiş genç adam, FBI'dan.

 

ABD, GÜLEN'İ VERMEZ BAŞKA ÜLKEYE YOLLAR

– Neden geliyorlar? 

 

Çünkü ben terörizm suçlaması ile orada bulunuyordum. Dediler ki “sizi tanımaktan çok mutlu olduk, maalesef CIA Fetullah Gülen'i koruyor, ama biz her şeyi biliyoruz ve farkındayız.” Ne kadar şaşırdım anlatamam. FBI, CIA'nin bir projesi olduğunu biliyordu her şeyin. Kartlarını bıraktılar “hukuken güvendesiniz, sizi burada kimse rahatsız etmez” dediler. Hayretler içinde kaldık, teşekkür ettik, gönderdik.

 

– İade eder mi sizce ABD Gülen'i? 

 

Etmez, edemez. Ama başka bir ülkeye gönderebilir diye düşünüyorum. Zaten mahkeme süreci de çok uzun sürecektir.

Fetullah'ın 1998'de 4 milyon çocuğu vardı, gerisini düşünün

 

– Şu anda vakıf ne durumda? 

 

O gençlerle bizim bağımızı koparmak için her şeyi yaptılar. Ama vakfımız açık, burs programı devam ediyor. Bu vesileyle bir de çağrıda bulunayım, hiçbir şey yapamıyorsanız, bir öğrenciye destek olun. ÇEV olur, ÇYDD olur, bir çocuğun elinden tutun. Bu bizim Atatürk'e olan borcumuz, Cumhuriyet'e olan borcumuz. Fetullah çok sinsice ve hiç denetimsiz kurduğu Işık Evleri ile hareketini bu noktaya getirdi. Eskinin pas tutmuş fikirleri ile bugünü dizayn etmeye çalışanlar bu okullardan çıkanlar.

 

– O zaman geleceğimiz daha da kötü. Çünkü şimdi eğitim tamamen bu oldu ve birkaç iyi okul da yok ediliyor… 

 

Cumhuriyet'i yenmek adına kendilerini yok eden bir kitle, nerede okuyacak onların da çocukları? Çok yazık. Cehalet, insan potansiyelini ve enerjisini yok eden en büyük düşman. Türkiye'de cehalet aldı yürüdü. İsmail anlatırdı, “Hocam, Fetullah'ın şu anda 4 milyon çocuğu var.” Bakın daha o tarihte, 1998'te Milli Eğitim Gülen'in elindeydi. Hepsi çok yoksul, Anadolu çocukları bunlar. İsmail ile Serhat'ın anlattıklarına göre Atatürk'ün heykeline her sabah mecburi tükürtüyorlarmış bu çocuklara, düşünün.

 

– Devlet nerede bu sırada? 

 

Devlet hikaye! Demirel dönemi ve hepsi, tarikatlara dayandılar oy almak için. Ecevit dahil. Biliyor musun o sözünü ettiğin Fetullah kasetlerini biz ilk Ecevit'e gönderdik, izlemedi bile! Biz, bu sonucu çok evvelden söyledik, iş dünyasına kaç mektup yazdık…

 

– İş dünyası neden dikkate almadı bu uyarıları? 

 

Çünkü çıkarları her şeyin önünde… Çok sağlam bilgiler, kanıtlar gösterdik onlara, sayısız toplantı yaptık. Eğitim Komisyonlarına katıldık, anlattık, dedik ki “Yeşil sermaye denen bir şey var, bütün okulları ele geçiriyorlar, gelecek çok korkunç.” En sonunda TÜSİAD temsilcisi bize dedi ki “Peki bu okullar kârlı mı, onu söyleyin asıl!” Var mı ötesi, ne denir buna?

 

Kaynak: SÖZCÜHaber okunma sayısı: 454

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

temel-atmama-toreni-yapacagim

Temel atmama töreni yapacağım!

23 Ekim 2019 Çarşamba 21:45
imamoglu-kasimpasasporu-ziyaret-etti-

İmamoğlu Kasımpaşaspor'u ziyaret etti

23 Ekim 2019 Çarşamba 17:01
yol-tv-hackerlarin-eline-gecti-

YOL TV hackerların eline geçti

23 Ekim 2019 Çarşamba 15:44
herkes-haddini-bilecek

Herkes haddini bilecek

23 Ekim 2019 Çarşamba 09:41
istanbulda-su-sikintisi-yok

İstanbul'da su sıkıntısı yok

22 Ekim 2019 Salı 23:02
3000-yabanci-uyruklu-cocuk-sapik-kurbani

3000 yabancı uyruklu çocuk sapık kurbanı

21 Ekim 2019 Pazartesi 19:02

ÜLKE GÜNDEMİ

Temel atmama töreni yapacağım!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSO Ekim ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, İstanbul’un muhtelif

Yargı paketi dördü bulabilir

Meclis’e sunulması beklenen yeni yargı paketindeki teklif sayısının dörde çıkabileceği belirtildi. Pakette,

İktidar 'yargı reformu' diyerek göz boyuyor

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, Meclis'te düzenlediği basın

İstanbul'da su sıkıntısı yok

İstanbul'da barajların doluluk oranı normal değerlerde ve bir su sıkıntısı bulunmuyor.

İran'dan bazı çatlak sesler geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, Barış Pınarı Harekâtı’nın,

Liyakatın önemini gördünüz mü sayın Erdoğan?

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Prof. Dr. Gülnur Aybet'in ABD medyasına Barış Pınarı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL