18 Eylül 2019 Çarşamba

Belediye kampları yandaş vakıflara

belediye-kamplari-yandas-vakiflara

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı kamp alanları, AKP’ye yakın dernek ve vakıfların hizmetine sunuldu. TÜGVA, İHH ve KADEM gibi kuruluşların kamp yaptığı alanlar harem-selamlık olarak kullanılıyor
02 Temmuz 2019 Salı 08:42

 AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan üç kamp alanı AKP’ye yakınlığıyla bilinen cemaat, dernek ve vakıfların kullanımına sunuldu. Belediye, erkekler için “Diriliş -1 ve Diriliş-2 Gençlik kampları” adıyla iki kamp alanı yapılırken “Diriliş- 3 Hüma Hatun” isimli gençlik kampı da Sümeyye Erdoğan’ ın yöneticisi olduğu KADEM’in toplantı alanı oldu.

 

Harem-selamlık olarak kullanılan kamplara ilişkin belediyenin internet sitesinde, “Vakıf, Dernek ve kulüplerin talepleri değerlendirilip geri dönülmektedir” açıklaması yer alıyor. Kamp alanlarında bulunan mescitler ise toplantılar için kullanılıyor.

 

GİDERLERİ BELEDİYE KARŞILIYORKocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eski başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun “Türkiye’ye örnek” dediği kampların ulaşım, konaklama ve yemek ihtiyaçlarının belediye bütçesinden karşılandığı öğrenildi.

 

BİRGÜN gazetesinde yer alan İsmail Arı'nın haberine göre, Belediyenin kamp alanlarını İHH ve TÜGVA’nın yanı sıra İlim Yayma Cemiyeti, TÜRGEV, KADEM, MTTB, Mirasımız Derneği, Anadolu Öğrenci Birliği, Genç Önder gibi vakıf ve dernekler de kullanıyor. Menzil cemaatine bağlı olduğu bilinen Semerkand Vakfı ve Hüdayi Vakfı gibi vakıflar da belediyenin kamp alanlarından faydalanıyor.

 

Sümeyye Erdoğan’ın yöneticisi olduğu Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kamp alanlarını birçok kez kullandı.

 

Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜGVA da sık sık belediyenin kamp alanını kullanıyor. TÜGVA bir ay önce yaptığı kampta “Oruçla Gelen Sıhhat” ve “Ramazan Şuuru’’ adı altında seminerler yaptı. Vakıf, bir günlük kamp programını ise “tefekkür yürüyüşü ile güne başlayıp Kuran okuyarak günü sonlandırmak” olarak duyurdu.

 

AKP Gebze Gençlik Kolları Diriliş Kampı mescidinde her sabah “ümmet kıyama duruyor, gençler sabah namazında buluşuyor” çağrısı ile toplantılar yapıyor. AKP Gençlik Kolları belediyenin kamp alanlarında farklı şehir ve ilçelerinden gelerek toplantılar yapıyor.

 

KAYYUMLARIN UĞRAK YERİ

AKP’li belediyeler ve kayyum atanan belediyeler tarafından gerici “Diriliş Kamplarına” sık sık geziler düzenlendi. AKP’li milletvekilleri ve yöneticilerin ziyaret ettiği kamp alanında Yeşilay da gençlik kampı yaptı. Kayyum yönetiminde olduğu dönemde Mardin Büyükşehir Belediyesi sadece erkek çocukları “Diriliş Kamplarına” götürdü. AKP’li Üsküdar Belediyesi gibi birçok belediye, harem selamlık kamp alanlarına çocukları ve gençleri götürüyor.Haber okunma sayısı: 117

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

o-son-fotografin-failidir

'O son fotoğrafın failidir!'

18 Eylül 2019 Çarşamba 08:50
ogrencilere-zam-tarikatlara-ek-butce

Öğrencilere zam, tarikatlara ek bütçe

18 Eylül 2019 Çarşamba 08:43
imamoglundan-harem-otogari-karari

İmamoğlu'ndan Harem Otogarı kararı

17 Eylül 2019 Salı 18:57
iskiden-bedava-su-hizmeti

İSKİ'den bedava su hizmeti

17 Eylül 2019 Salı 10:23

ÜLKE GÜNDEMİ

Öğrencilere zam, tarikatlara ek bütçe

Yeni eğitim yılının başlamasıyla birlikte üniversitelerde yapılan zamlara tepki gösteren öğrenciler, sosyal

Diyanetin yeni hedefi özel eğitime tabi öğrencileri

Diyanet, şimdi de özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencileri hedefine aldı. Antalya Kepez İlçe Müftülüğü ve

Hackerler sistemleri değil, insanları hedef alıyor

Yeni bir araştırma sonucuna göre, siber saldırıların yaklaşık %99’unda insan hatalarından yararlanılıyor.

Kulp Belediyesi hukuksuzca gasp edildi

HDP, Diyarbakır’ın Kulp ilçesindeki saldırının ardından tutuklanan ve bugün yerine kayyum atanan belediye eş

Savunma sanayinde 14 yeni proje tanıtılacak

Savunma sanayinin yeni vitrini Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi- MRBS, 2 Ekim’de

Gençlerimiz mezun olmaya korkuyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, genç işsizliğin bir yılda 5,4 puan arttığını, her dört

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL