27 Şubat 2020 Perşembe

Adli Tıp Kurumu’nda neler oluyor ?

-adli-tip-kurumunda-neler-oluyor-

Adli Tıp Kurumu’nda tarikatlar kadrolaştı. Başkandan uzmanlarına kadar pek çok kurum çalışanı Hakyol, Menzil, Gülen tarikatlarının üyesi… TELE1’e konuşan profesör Alkan, Adli Tıptaki tarikat kadrolaşmasının yargı sürecini ve adaletin tesisini nasıl etkilediğini görmek için “Adli Hipnoz ve Dursun Çiçek’in ıslak imza davalarına bakın” dedi.
21 Ocak 2020 Salı 09:56

  TELE1’e konuşan Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Alkan, Adli Tıp Kurumu’nda Hakyol, Menzil, Gülen gibi tarikatların ciddi biçimde kadrolaştığını söyledi. Alkan, başkandan uzmanlara kadar pek çok çalışanın tarikat mensubu olduğunu belirtti.

 

Adli Tıp Kurumu Başkani Doç. Dr. Yalçın Büyük’ün Nakşibendiler’in bir kolu olan Hakyolculardan olduğunu İfade etti. Hakyolcular, yargıda FETÖ’den boşalan yerleri doldurmuşlardı.

 

65 YAŞINDA EMEKLİ OLMAMASI İÇİN İKİ FARKLI ÜNİVERSİTEYE ATANDIProf. Alkan, Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Okudan’ın kurumda görevinin devam edebilmesi, 65 yaşında emekli olmaması için iki farklı üniversiteye atandığına dikkat çekti.

 

Başkan Yardımcısı Oku’dan önce İstanbul Üniversitesi’ne, sonra Iğdır Üniversitesi’ne Öğretim Üyesi olarak atandı. Böylece emeklilik yaşı 72’ye yükseltildi.

 

Adli Tıp Kurumu’ndaki tarikat kadrolaşmasının kritik davaları etkileyen raporlar verilmesine neden olduğunu belirten profesör Alkan, Ergenekon Kumpas Davası kapsamında yargılanan Emekli Albay Dursun Çiçek ve Adli Hipnoz Davalarını örnek gösterdi.

 

Adli Tıp Kurumu raporunda, Ergenekon Kumpas Davası kapsamında, en tartışmalı delil olan “İrtica İle Mücadele Eylem Planı’ndaki ıslak imzanın Albay Dursun Çiçek’e ait olduğunu İddia etmişti. Dönemin savcısı Zekeriya Öz’ün Adli Tıp’a bizzat gelerek “imza Dursun Çiçek’e aittir” diye rapor verilmesi için başkana baskı yaptığı ortaya çıkmıştı.

 

Adli Tıp raporunun ardından Dursun Çiçek, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Ancak Ergenekon Davasının orduya kurulmuş bir kumpas olduğu ortaya çıkınca, İrtica ile mücadele eylem planı belgesinin sahte olduğu da anlaşıldı.

 

Adli Hipnoz Davası’nda ise emekli hakim albay Ahmet Zeki Üçok’un orduda görevliyken FETÖ’ye karşı soruşturma yürüttüğü dönemde 3 astsubaya hipnozla işkence yaptığı iddia edilmişti.

 

Üçok, daha sonra FETÖ mensubu olduğu anlaşılan Adli Tıp Üyelerinin verdiği raporla suçlu bulunmuş, yargılanmış, 7,5 yıl hapis cezasına çarptırılmış

 

Kumpas olayları açığa çıktıktan sonra Adli Tıp’tan gelen raporda hipnoz İddialarının gerçek olmadığı ortaya çıkmış, Emekli Hakim Albay Zekİ Üçok beraat etmişti.Haber okunma sayısı: 103

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

elazig-faciasi-ile-ilgili-urkuten-rapor

Elazığ faciası ile ilgili ürküten rapor

26 Şubat 2020 Çarşamba 19:40
vatandas-imamogluna--35-zammi-sordu

Vatandaş İmamoğlu'na % 35 zammı sordu

26 Şubat 2020 Çarşamba 19:00
her-yonuyle-hocali-katliami

Her yönüyle Hocalı katliamı

26 Şubat 2020 Çarşamba 09:41
imamoglundan-galata-kulesi-yaniti

İmamoğlu'ndan 'Galata Kulesi' yanıtı

25 Şubat 2020 Salı 20:34

ÜLKE GÜNDEMİ

Elazığ faciası ile ilgili ürküten rapor

Türkiye’de standartlara uygun betonüretilmesi ve inşaatlarda doğru beton uygulamalarının sağlanması için 30

MHP'li Aycan'dan koronavirüs uyarısı

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, koronavirüse karşı tedbirlerin panik yapmadan artırılması

Her yönüyle Hocalı katliamı

Komşu ülkemiz Azerbaycan'ın Hocalı kentinde 1992'de aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 613 kişinin

Akşener 'Abdullah Gül' iddiasını yalanladı

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, bazı gazeteci ve yazarların Abdullah Gül'ün ortak adaylığına ikna edildiği

AKP'de yeni kabine krizi!

AKP'de bir grup üst düzey yönetici, ekonomik kriz ve sosyal problemlerin önüne geçebilmek için yeni kabinede

Karabağ Türkiye'ninde meselesidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Ticaret

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL