TSK Mehmetçik Vakfı

25 Eylül 2018 Salı

Teröre karşı İslam İttifakı Koalisyonu

terore-karsi-islam-ittifaki-koalisyonu

Teröre Karşı İslam İttifakı Koalisyonu’nun Ilk Koalisyon Savunma Bakanları Konseyi Toplantısı’nın açılışını Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi Muhammed bin Salman yapacak
23 Kasım 2017 Perşembe 17:33

 Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi Muhammed bin Salman 26 Kasım 2017'de Riyad'da yapılacak olan Teröre Karşı İslam İttifakı Koalisyonu’nun ilk Koalisyon Savunma Bakanları Konseyi Toplantısı’nda 41 ülkenin Savunma Bakanı'nı ağırlayacak. Global terörizm ve radikal hareketler ile mücadele için 41 İslam ülkesinin bir araya gelmesinden oluşan Teröre Karşı İslam İttifakı Koalisyonu’nun açılış konuşması Veliaht Prens tarafından yapılacak. Bu toplantı ile Koalisyon resmi olarak hayata geçecek.

 

Riyad'da 26 Kasım 2017'de yapılacak olan Teröre Karşı İslam İttifakı Koalisyonu’nun ilk Koalisyon Savunma Bakanları Konseyi Toplantısı'nın açılış konuşmasını Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi Muhammed bin Salman Al Saud yapacak. Toplantı Koalisyon üye ülkelerin Savunma Bakanları ile Suudi Arabistan'daki diplomatik temsilcilerini bir araya getirecek.

 

Koalisyon Genel Sekreter Vekili Korgeneral Abdulelah Al-Saleh: "Bu toplantı ile Koalisyon Riyad'daki Merkezinde resmi olarak açılmış ve çalışmalarına başlamış olacak. Merkez, isteyen Koalisyon üye ülkelere terörizmle mücadelede örnek teşkil edecek çalışmalarını paylaşmak ve kültürel açıdan uygun bölgesel ve yerel çözümlerle teröre karşı koymasına olanak tanıyan açık bir platform sunmaktadır” dedi. 

Koalisyonun askeri komutanı General Rahil Şerif, şunları söyledi: “21. yüzyılın, özellikle de Müslüman dünyasının, karşısındaki en büyük tehlike terörizmdir. Koalisyon her türden terörizm ve radikal hareketlerle mücadele etmek için üye ülkelere ideolojik, iletişimsel, terörizmle mücadele finansmanı ve askeri alanlardaki çabalarını kendi aralarında birleştirme ve koordine etme imkanı sağlayan entegre bir yaklaşım içeriyor. Aynı zamanda, üye ülkelere bu çabalarını diğer uluslararası güvenlik ve barışı koruma çabaları ile daha etkin bir şekilde birleştirmeyi de sağlıyor.”

Teröre Karşı İslam İttifakı Koalisyonu terörle mücadele amacıyla bir araya gelmiş 41 uluslu bir pan-İslam koalisyonudur.

 

Koalisyon’un "Terörizme Karşı Müttefiklik" temasıyla düzenlenecek ilk Açılış Toplantısı’nda, üye ülkelerinin Savunma Bakanlarının açıklamaları ile Koalisyonun dört ana çalışma kolu olan ideoloji, iletişim, terörizmle, mücadele finansmanı ve askeri alanlardaki uzmanlarının açılış konuşmalarına yer verilecek.

 

Buna ek olarak, Koalisyon Genel Sekreter Vekili Abdulelah Al-Saleh, Koalisyon'un stratejisini, yönetimini, faaliyetlerini ve gelecek planlarını ana hatlarıyla açıklayacak.

 Haber okunma sayısı: 370

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

o-varsa-biz-yokuz

'O varsa biz yokuz'

23 Eylül 2018 Pazar 10:39
kimyasal-saldiri-mizanseni

'Kimyasal saldırı' mizanseni

22 Eylül 2018 Cumartesi 08:46
kriz-insaata-da-sicradi

Kriz inşaata da sıçradı...

19 Eylül 2018 Çarşamba 10:24
kur-krizi-gurbetcilere-yaradi

Kur krizi gurbetçilere yaradı

05 Eylül 2018 Çarşamba 19:59

ÜLKE GÜNDEMİ

Wikipedia 17 aydır erişime engelli

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, 17 aydır erişime engelli olan

AKP'nin türevi bir siyaseti asla kabul edemeyiz

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, dış politikanın hiç

Ekonomide çok ciddi bir sorun var

İYİ Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, Mecliste düzenlediği basın

Daha kaç kişi intihar edecektir?

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, "Kocaeli'nin Körfez

Fotokopi makinesini reddettim

Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu, Katar’ın Türkiye’ye ‘hibe’ ettiği uçakla ilgili

İYİ Parti’den af teklifine ‘Tosuncuk’ itirazı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, MHP'nin af teklifini eleştirdi. Tasarının dolandırıcılık

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL