14 Kasım 2019 Perşembe

İlk gece korkusunu hipnozla yenin

ilk-gece-korkusunu-hipnozla-yenin

Düğün mevsimi devam ederken ebedi mutluluk yoluna adım atan birçok çifti ilk gece korkusu bekliyor.
08 Ocak 2015 Perşembe 20:20

 Sağdıç ve nedimeler, damat ile gelini gerdeğe hazırlayamazlarsa mutluluk hayalleri daha ilk geceden kabusa dönüşüyor. Kadınlar ilk ilişkide, yırtılma,  acı, ağrı aşırı kanama yaşama, hastanelik olma; erkekler ise sertleşememe, erken boşalma, performans gösterememe korkusu yaşıyor.

 

ilk-gece-korkusu-kadin-erkek

 

Kadınlarda genellikle vajinismusla sonuçlanan ilk gece korkusu profesyonel bir destek alınmazsa evliliğin büyüsünü bozuyor. Bu sorunu bir sır olarak saklayanlar evliliklerini cinsel ilişkiye giremeden sürdürüyor. 

Hipnozla 6-8 seansta ilişki korkusu yok edilebiliyor

 

Hipnoz ve Bilinçaltı Değişim Uzmanı Mehmet Başkak, ilk gece korkusunu yenemeyen çiftlere hipnozu öneriyor.

 

Hipnozun bilinçaltıyla iletişim kurabilmenin bilinen en etkili yöntemi olduğunu belirten Hipnoz ve Bilinçaltı Değişim Uzmanı Başkak, hipnozla bilinçaltındaki cinsellikle ilgili olumsuz kayıtların değiştirilebileceğini söylüyor ve 6-8 seans süren; başarıyla sonuçlanan yöntem hakkında şu bilgileri veriyor:

 

ilk-gece-kadin-erkek-yatak

 

“Hipnotik trans altında kişilerin cinselliği yaşayamama, ilişkiden korkma, zevk alamama gibi sorunlarının sebepleri  bulunur ve cinsel sorunlar konusunda yetkin olan hipnoterapist tarafından, hipnozun bilimsel sistemleriyle bilinçaltındaki olumsuz duygular yok edilir. Bu aşamadan sonra istenen, arzu edilen davranış için bilinçaltına hipnotik telkinler ve bilinçaltı değişim teknikleri uygulanır. Hipnozla yapılan bu destek süreci 6-8 seansta tamamlanır. Sürecin sonunda çiftler arzu ettikleri mutlu bir sonla cinsel yaşamlarına döner. Hipnozla yaşanan bu değişim bir ömür boyu kalıcıdır”

 

Düğünden önce destek alın, düğün sonrası saklamayın

 

Başkak, mutluluk hayallerinin daha ilk geceden zarar görmemesi için korkuları olan çiftleri düğünden önce bir uzmana danışmaya çağırıyor.

 

Bu sorunu bir sır olarak yıllarca saklayan ve uzun süredir normal ve mutlu bir cinsel yaşam olmaksızın evliliği sürdüren çiftlere de seslenen Başkak, bu sorunun kolaylıkla ve hızlıca çözüldüğünü bilmeleri ve destek almak için ilk adımı atmaları gerektiğini söylüyor.

 

Birçok çiftin hızlı ve kolay bir çözüm olduğu için hipnozu tercih ettiğini anlatan Başkak, müracat edilen uzmanın cinsel terapiler konusunda eğitimli, cinsel sorunların çözümünde donanımlı bir isim olması gerektiğinin altını çiziyor.

 

ilk-gece-kadin-erkek

 

Cinsel korkularımızın gerçek sebebi

 

İlk gece korkusunun çocukluğumuzdan itibaren bilinçaltımızdaki cinsellikle ilgili tüm korkularımızın toplamı olarak karşımıza çıktığını vurgulayan Başkak, cinsel korkularımızın gerçek sebepleri hakkında şu önemli bilgileri veriyor:

 

Ülkemizde insanlar, gelişme dönemlerine uygun, doğru bir cinsel eğitimden yoksun yetişiyor. Bedenin cinsel özellikleri, cinsel organlar ve işleyişi, cinsellik gibi konuların tabu olması, ayıp, günah kabul edilmesi  ya da ebeveynlerin çocuklarına nasıl yaklaşacaklarını bilmemesi ilk gece korkusunun gelişmesinin temel zeminini oluşturuyor. Bu bilgisizlik ortamında erkek ve kadınlarımız;  ablaların, ağabeylerin yarım yamalak anlatımlarıyla, ilk geceyle ilgili facia hikayeleriyle, filmlerden, internetten uygunsuz içeriklerle boşluğu doldurmaya çalışırken, cinsellik hakkında olumsuz anılara, korku dolu duygulara sahip olmakta ve gelişme çağındaki kişilerin bilinçaltına böyle yerleşmekte.

 

Bilinçaltı, bir konuyu ilk kez nasıl bir içerikle öğrenmişse insan davranışı buna göre şekillenir. İlk geceyi, mutluluk ve zevk dolu bir deneyim olarak bilen ve bilinçaltı kabulü bu doğrultuda olan bireyler bir ömür mutlu bir birliktelik sürdürebilirken; ilk geceyi bir kâbus gibi bilinçaltında yaşayan bireyler maalesef korkularla, başarısızlık duygusuyla mutsuz olmaktadır.

 

Bütün insan davranışlarına bilinçaltındaki kayıtlar yön vermektedir ve cinsellikle ilgili, ilk geceyle ilgili bütün sıkıntıların sebebi de bilinçaltında kayıtlıdır. Kişiler “ilişkiye girmek” gibi bir konuyu düşündüklerinde bilinçaltındaki olumsuz anılar, korkular, başarısızlık duyguları insan beynine ve sinir sistemine hücum eder. Kişide kaçınma, erteleme, reddetme, isteksizlik, kasılma gibi durumlara sebep olur. Cinsel hayata ilk geceden böyle başlayan bir çift, bu mutsuzluğu maalesef ileriki dönemlere de taşır”Haber okunma sayısı: 3827

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

evlilikte-aski-olduren-8-neden

Evlilikte aşkı öldüren 8 neden

26 Haziran 2016 Pazar 09:19
mutfakta-yapilan-12-amator-yanlis

Mutfakta yapılan 12 amatör yanlış!

30 Ocak 2016 Cumartesi 08:23
sahte-gobek-gercek-bebek

Sahte göbek, gerçek bebek

17 Ekim 2015 Cumartesi 10:38
kadinlardan-soyadi-yasasina-tepki

Kadınlardan soyadı yasasına tepki

20 Temmuz 2015 Pazartesi 20:44

ÜLKE GÜNDEMİ

Deprem hakkında doğru bilinen 6 yanlış

Sismik açıdan oldukça aktif bir ülke olan Türkiye, deprem kuşağında bulunuyor ve yüz ölçümünün %42’si

Nafaka sınırlandırmasına kadınlardan tepki

Nafaka Hakkı Kadın Platformu, Nafaka Hakkının Sınırlandırılması ve Çocuk İstismarcılarına Af Getirilmesi

Çocukların tek ilacı eğitim

CHP Kayseri Milletvekili, TBMM Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozuklukları Araştırma Komisyonu üyesi

İnsanların vicdanına sözcülük ediyoruz

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Cumhuriyet Üniversitesinin 4 Eylül Kültür Merkezi'nde düzenlenen

ABD'ye bence eksik bile gitmişler.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İslam, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İstanbul

'Medeniyet' denilen şey kadınları katlediyor

HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Dilan Dirayet Taşdemir, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyerek

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL